Wygrało dziewięć projektów

0
31

41154

Patrząc na listę tegorocznych inwestycji miasta można śmiało powiedzieć, że z 20 projektów I edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego – choć wygrały tylko trzy – w całości lub części realizowanych jest aż dziewięć. Prócz boisk w Chodakowie, siłowni zewnętrznych i kina plenerowego wdrożono szęść innych projektów:

► kończy się budowa parkingu na 95 miejsc przy stacji PKP. Parking powstaje w 100% za pieniądze miasta i dla sochaczewian będzie bezpłatny. Na jego budowę ratusz przeznaczył łącznie 1.150.000 zł. Sama budowa pochłonie 890.000 zł, resztę odłożono na kupno działki, na której realizowana jest ta inwestycja. Jego wymiary to 156 m x 22,5m. Przewidziano dwa rzędy miejsc postojowych po dwóch stronach drogi wewnętrznej. Z 95 miejsc 5 przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Wjazd i wyjazd odbywać się będzie poprzez istniejący zjazdu do ulicy Sienkiewicza. Cały teren zostanie ogrodzony. W ogrodzeniu zamontowane zostanie kilka furtek, by kierowcy mogli wyjść z parkingu na ulicę Sienkiewicza i bezpiecznie dość do stacji PKP.

► boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 – oddane użytku przed wakacjami.

Przy „dwójce” powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1m x 32,1m, z polem do gry 15,1 x 28,1 m. Najważniejsza jednak pozostaje bezpieczna, wytrzymała lecz jednocześnie miękka nawierzchnia wykonana z poliuretanów. Obiekt jest oświetlony lampami umieszczonymi na 9-metrowych słupach. Na jego budowę wydano 220.000 zł.

► siłownia na Malesinie – zgłoszona jako samodzielny projekt. Zaliczono ją jednak do realizacji w ramach pakietu siedmiu siłowni budowanych na terenie miasta.

► siłownia przy Gimnazjum nr 2 – podobnie jak malesińska, zakwalifikowana do realizacji w ramach pakietu siedmiu siłowni budowanych w poszczególnych dzielnicach miasta. Jeszcze w tym roku zostanie doposażona w  nowe urządzenia warte ok. 17 tysięcy złotych. Dostawione będą: maszyna do wyciskania w pozycji siedzącej (2 stanowiskowa); biegacz (3 stanowiskowy);  prasa nożna (2 stanowiskowa); Expander (2 stanowiskowy) oraz Surfer (2 stanowiskowy).

► plac zabaw przy Fabrycznej: kosztował 30 tysięcy złotych. Zamontowano tam m.in. podwójną huśtawkę wahadłową, karuzelę tarczową i czteroosobową, walec, bujak na sprężynie i zjeżdżalnię. Cały teren ogrodzono.

► ogrodzenie przy Wspólnocie Chodakowska 2 – wykonane przy okazji zwycięskiego projektu SBO, czyli realizacji zespołu boisk przy Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 3. Jednym z elementów tego projektu była budowa ogrodzenia wokół boisk i wymiana strych przęseł, a ponieważ teren Wspólnoty bezpośrednio przylega do boiska trawiastego, ekipy postawiły tam nowy płot.

 

Przypominamy jednocześnie, że do 15 października trwa głosowanie na projekty II edycji SBO. Głos można oddać m.in. na stronie http://www.glosowanie.sochaczew.pl/

Urząd Miasta Sochaczew