Wyjątkowy wieczór wigilijny w Rybnie

0
240

12 grudnia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbyło się spotkanie wigilijne. Wieczór wypełnił się świątecznym klimatem, wspólną modlitwą, śpiewaniem kolęd oraz występami uczniów z Rybna.

Wyjątkowy wieczór zagościł w gminie Rybno. Wójt Damian Jaworski spotkał się z mieszkańcami podczas wspólnej kolacji wigilijnej. Wieczór pełen magii, serdecznych uśmiechów oraz dobrej energii. Spotkanie dedykowane dla osób niepełnosprawnych oraz samotnych, a także seniorów.

12 grudnia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbyło się spotkanie wigilijne dla mieszkańców z terenu gminy. Na to spotkanie przybyło bardzo wielu chętnych. Gmina zapewniła dojazd osobom, które miały problem z organizacją transportu. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za udział wszystkim, którzy byli obecni podczas tego wieczoru. Szczególne słowa podziękowania należą się pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za organizację tego spotkania wigilijnego.

To już czwarty raz kiedy możemy się wspólnie spotkać. Dziękuję pani kierownik GOPS w Rybnie, uczniom Studia Piosenki pod kierownictwem Joanny Rolewskiej działającego w bibliotece w Rybnie za wykonanie pięknych kolęd podczas wieczoru oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej w Rybnie za piękny występ.

Podziękowanie należy się również nauczycielom zaangażowanym w spotkanie. Spędziliśmy piękny czas, śpiewaliśmy kolędy. Ważnym elementem był moment składania życzeń świątecznych oraz dzielenia się opłatkiem. Była miła, rodzinna atmosfera, mogliśmy wymienić się różnymi poglądami na temat świąt. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentację o historii świąt, zmian jakie zachodziły na przestrzeni lat. Mieszkańcy bardzo się cieszą z możliwości takich spotkać, dla wielu z nich jest jedyna okazja do uczestniczenia we wspólnym świętowaniu, wspólnej kolacji. Ja jako wójt oraz urzędnicy wspieramy wszystkich potrzebujących w postaci paczek tak żeby ta codzienność była łatwiejsza.

Jako wójt bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo oraz sponsorom dzięki którym udało się przygotować tak wyjątkowy wieczór. Dziękuję radnym, Stowarzyszeniu Seniorów, pracownikom GOPS. Mam nadzieję, że wszyscy będą mogli cieszyć się z nadchodzących świąt w spokojnej atmosferze.

.