Wykłady, wycieczki, rajd…

Pierwszy element muzealnej oferty tegorocznych ferii to cykl prelekcji „Mundur bohatera” (dla uczestników w wieku od 5 lat). Mundury opowiedzą nam o historii słynnych bitew stoczonych na polach II wojny światowej. Prelekcje o umundurowaniu historycznym oparte będą na sylwetkach postaci żołnierzy II wojny światowej, prezentowanych na wystawie „Pole Bitwy 1939-45”. Prezentacje połączone będą z ciekawą gawędą historyczną. Każde spotkanie odbywać się będzie na terenie muzeum w godzinach 12.00-13.00. Wstęp: bilet ulgowy 4 zł i normalny 8 zł. Spotkania mają się odbywać wedle harmonogramu: 15 stycznia: Bzura 1939 – pierwsza, wielka bitwa II wojny światowej; 16 stycznia: Armia Krajowa i Powstanie Warszawskie w Puszczy Kampinoskiej; 22 stycznia: Tobruk-Szczury Pustyni; 23 stycznia – Monte Cassino i Falaise – walki na krańcach Europy i 24 stycznia – Berlin – ostatnie walki.

Druga część oferty to wykłady historyczno-archeologiczne dla uczestników w wieku od 10 lat. Wstęp: bilet ulgowy 4 zł i normalny 8 zł. 17 stycznia muzeum zaprasza na wykład pt. „Relikty I wojny światowej na terenie ziemi sochaczewskiej” natomiast 25 stycznia na wykład pt. „Papiernia biskupów gnieźnieńskich w Kęszycach”.

Trzeci blok to wycieczki krajoznawcze dla uczestników w wieku od 12 lat. Pierwsza odbędzie się w czwartek 18 stycznia. To wycieczka i wykład terenowy pt. „Grodzisko wczesnośredniowieczne – w Drwałach”, gmina Wyszogród. Wyjazd o 10.00, powrót o 14.00. Koszt uczestnictwa – 15 zł. Zgłoszenia do 8 stycznia należy przesyłać na adres: samborski@muzeumsochaczew.pl . Druga wycieczka zaplanowana została na piątek 26 stycznia. To wycieczka na trasie Kraków – Wawel – Kaplica Królów, rynek Starego Miasta. Wyjazd o godz. 5.00, powrót o 22.00. Koszt uczestnictwa – 100 zł plus bilety wstępu. Zgłoszenia do 10 stycznia należy przesyłać na adres: jakub.wojewoda1@wp.pl

Ostatnim elementem muzealnej oferty na ferie jest VI Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką. Odbędzie się on w sobotę 20 stycznia. Trasa rajdu (piesza) to ok. 15 km. Przebiegnie przez miejscowości Sochaczew – Piotrkówek – Gilówka Górna – Iłów. To propozycja dla dzieci od 10 roku życia. Koszt uczestnictwa – 10 zł. Zgłoszenia do 15 stycznia należy przesyłać na adres: jakub.wojewoda1@wp.pl .

 

Szczegółowe informacje na temat ferii w muzeum można uzyskać pod numerem telefonu: 46 862-33-09