Wypadek drogowy w Jeżówce

0
134

Dzisiaj w Jeżówce doszło do wypadku drogowego z udziałem ciągnika siodłowego i auta osobowego. Młody kierowca Volkswagena Golfa został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natomiast dwóch pasażerów trafiło do szpitala w Sochaczewie. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj, około 8.45 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Jeżówce na drodze krajowej nr 50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika siodłowego marki Scania nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w poprzedzającego go Volkswagena Golfa, którego kierowca chciał skręcał w lewo.

Autem osobowym podróżowało trzech mężczyzn w wieku 24, 25 i 45 lat. Najmłodszy z nich został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Dwaj pozostali karetkami przewieziono do szpitala w Sochaczewie.

Na drodze krajowej nr 50 jest duże natężenie ruchu, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy prowadzące przez Wójtówkę, Paprotnię, Szymanów do Aleksandrowa w powiecie żyrardowskim. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

mł. asp. A. Dzik

.

.

Oczami strażaków:

Zdarzenie drogowe w Jeżówce

26 czerwca, o godzinie 8:44, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 94 kilometrze drogi krajowej nr 50 w Jeżówce (gmina Sochaczew). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyczółkach.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia ciągnika siodłowego Scania z samochodem osobowym Volkswagen Golf. Samochodem osobowym podróżowało trzech mężczyzn. W chwili przybycia dwóch poszkodowanych, przytomnych, pozostawało w rozbitym pojeździe. Trzeci poszkodowany wysiadł o własnych siłach i znajdował się pod opieką osób postronnych. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do poszkodowanego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji mężczyzn z rozbitego auta na noszach typu deska. Wszystkim poszkodowanym równocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano poszkodowanego kierowcę Volkswagena. Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji zabezpieczał zastęp z OSP Wyczółki.

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 11:24.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

.