Wypadek w Elżbietowie

0
93

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z Oplem Combo. Obydwaj kierowcy trafili do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego cały czas apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj, około godziny 12.30 policjanci dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Elżbietowie. Na miejsce pojechali funkcjonariusze sochaczewskiego WRD.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Renault Megane nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na obwodnicę Teresina nie ustępując pierwszeństwa kierowcy Opla Combo. Obydwa auta znalazły się w rowie.

Kierowca Renault został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia, natomiast do kierowcy Opla lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przez jakiś czas droga była zablokowana.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo–śledcza i technik kryminalistyki. Trwają ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, obok nadmiernej prędkości i alkoholu, jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku na drogach powiatu sochaczewskiego, wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną 21 wypadków w których rannych zostało 25 osób, a 4 zmarły. W tym roku przez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu doszło do 7 wypadków drogowych w wyniku których 10 osób odniosło obrażenia. Bądź kierowcą odpowiedzialnym za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zwolnij, patrz uważnie na znaki i dojedź bezpiecznie do celu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

.

Oczami strażaków

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło 29 marca na obwodnicy Teresina w Elżbietowie (gmina Teresin).

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło o godzinie 12:26. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Opel oraz Renault. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący, którzy w chwili przybycia znajdowali się poza rozbitymi autami.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu ich przekazania służbom medycznym – załodze helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zespołu ratownictwa medycznego.

Dalsze czynności skupiły się na postawieniu na kołach samochodu leżącego na dachu celem ograniczenia wyciekającego paliwa oraz zasypaniu sorbentem wyciekłych płynów eksploatacyjnych.

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej

w Sochaczewie

.