Wypadki na drogach powiatu

Paprotnia. Samochód osobowy vs autokar

7 lipca, przed godziną 23, doszło do zdarzenia drogowego w Paprotni (gmina Teresin). O godzinie 22:52 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autokarem na ul. Kolbego. Na miejsce ponownie zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Niepokalanowa i Paprotni.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia autokaru z samochodem osobowym marki Audi. Pojazdami podróżowali sami kierujący. W chwili przybycia zastępów poszkodowany kierowca samochodu osobowego znajdował się poza autem pod opieką osób postronnych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz odłączeniu akumulatorów.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 12 strażaków OSP zakończono o godzinie 00:25.

Tekst: mł. bryg. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Paprotnia

.

.

oczami Policji:

Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w Paprotni. Jeden z kierowców miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj późnym wieczorem w Paprotni doszło do wypadku drogowego z udziałem auta osobowego i autobusu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu podczas wykonywanego manewru cofania, zderzył się z pojazdem marki Audi A3. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obydwu kierowców. Okazało się, że mężczyzna jadący autem osobowym ma ponad promil alkoholu w organizmie. Z powodu obrażeń, których doznał w wyniku zdarzenia drogowego, został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

mł. asp. A. Dzik

.

Paprotnia. Samochód osobowy vs ciężarowy

9 lipca, o godzinie 6:10, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 436 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Paprotni (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Paprotni i Niepokalanowie.

Po dojeździe stwierdzono, że doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodu osobowego Toyota Yaris z ciągnikiem siodłowym DAF. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. W aucie osobowym pozostawała poszkodowana kierująca. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń i wysiadł o własnych siłach.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuacji z pojazdu na noszach typu deska. Kobiecie udzielono także kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania zespołowi ratownictwa medycznego. W samochodach odłączono akumulatory, a wycieki płynów eksploatacyjnych zasypano sorbentem.

Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 9 strażaków OSP zakończono o godzinie 7:11.

Tekst: mł. bryg. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Paprotnia

.