Wypadki

Zderzenie samochodu z motocyklem

7 lipca, o godzinie 19:12, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze nr 577 w miejscowości Aleksandrów (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Po dojeździe zastępów stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi z motocyklem BMW. Kierujący autem oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący jednośladem. Mężczyzna pozostawał przytomny, w wyniku zderzenia doznał urazów kończyn górnych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równocześnie w pojazdach odłączono akumulatory oraz przeprowadzono sorpcję rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 21:10.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Brzozów

 

Renault Kangoo vs BMW X6 vs Volkswagen Transporter

9 lipca, o godzinie 17:42, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 439 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Serokach-Parceli (gmina Teresin).. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni.

Po dojeździe na miejsce ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe Renault Kangoo i BMW X6 oraz samochód dostawczy Volkswagen Transporter. Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób. Wszystkie opuściły rozbite auta przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zderzenia obrażeń doznało 8-letnie dziecko, pozostałe osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia i przekazania zespołowi ratownictwa medycznego, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji płynów wyciekających z rozbitych pojazdów.

Do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy policji miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp z OSP Paprotnia. Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 20:35.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Paprotnia

 

Rozbite Audi A8

11 lipca, o godzinie 14:51, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu obwodnicy Teresina z aleją XX-lecia. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Niepokalanowa i Paprotni.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na ulicy XX-lecia nad przydrożnym rowem zawieszony jest rozbity samochód osobowy Audi A8. Ustalono, że pojazdem podróżowały trzy osoby. W chwili przybycia zastępów wszystkie znajdowały się poza rozbitym autem. Osoby te pozostawały przytomne, dwie z widocznymi obrażeniami.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia i przekazania zespołom ratownictwa medycznego. Dodatkowo przebadana została trzecia osoba podróżująca autem – nie stwierdzono konieczności jej hospitalizacji. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 samochodów i 17 strażaków, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek