Wyśmienity lekkoatletyczny koniec lata w wykonaniu zawodników UKS Filipides Teresin

0
17

Z uwagi na zamrożenie sportu w pierwszej połowie roku, druga połowa jest dużo bardziej intensywna. Ale dla zawodników UKS Filipides Teresin to tylko woda na młyn, ponieważ lubimy trenować i startować. Tym razem przyszła kolej na najmłodsze kategorie wiekowe.

W dniach 5-6 września odbył się w Łodzi XXVI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach tych wystartowali – Maja Łuczko, Filip Olejnik oraz jego starszy brat Mikołaj. Majka, która musiała startować na niewygodnym dla siebie dystansie 600 m (jest dla niej za krótki), sprawiła nam ogromną niespodziankę, zajmując drugie miejsce! Filip pobiegł na miarę swojej aktualnej dyspozycji i na 1000 m uzyskał wynik 3:26.33. Wisienką na torcie był występ Mikołaja, który w samotnym biegu na 1000 m okazał się być najszybszym z trzynastolatków 2:56.82!!! Jak Mikołaj to robi, tego nikt nie wie, ale ma rzadką cechę mobilizowania się na imprezach docelowych. Dwa medale mistrzostw kraju jadą do Teresina!

***

Tydzień później, w Ciechanowie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Te zawody będziemy wspominać bardzo długo, ponieważ zawodnicy UKS Filipides Teresin zdobyli aż trzy złote medale oraz jeden brązowy. Taka sztuka udaje się niezwykle rzadko nawet największym klubom.

Oliwia Sokół – 300 m 1. miejsce

Lena Suchowolak – 600 m 1. miejsce

Eliza Galińska – 2000 m 1. miejsce (rekord Polski)

Maja Słowińska – 600 m 3. miejsce

***

W niedzielę 13 września UKS Filipides Teresin zorganizował zawody pod nazwą Olimpiada o Puchar Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce pod patronatem wójta gminy Teresin Marka Olechowskiego. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko – pomorskiego. Dzięki pięknej pogodzie i dobrej organizacji, dzieci po raz kolejny wyjechały z teresińskich zawodów bardzo zadowolone.

Impreza była współfinansowana przez Samorząd województwa Mazowieckiego.

Źródło: UKS Filipides Teresin

.