Wystawa wsparta muzyką

0
43

Kilkunastu twórców oraz cała rzesza muzyków i wokalistów wystąpiła w środę 3 października podczas dorocznej prezentacji dorobku nauczycieli oraz osób skupionych wokół Klubu Nauczyciela działającego w ramach Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Na wystawie mogliśmy zobaczyć malarstwo, tkaninę artystyczną, rzeźbę, haft, a nawet obrazy wykonane z kamieni. Kierownik placówki, Teresa Kłujszo, przypomniała, że to już siódma wystawa połączona z prezentacją twórczości grup wokalnych. Imprezę otworzył burmistrz Piotr Osiecki, który gratulował nauczycielom i osobom zaprzyjaźnionym, a innych zachęcał do aktywności artystycznej. Dyplomy oraz symboliczne róże wręczali: naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik oraz dyrektor SCK Artur Komorowski.

Oprócz twórczości plastycznej i rękodzieła, w kramnicach zaprezentowała się Miejska Orkiestra Akordeonowa pod kierunkiem Ludwika Skrzypka i chór Vivace wraz z młodziutkimi solistkami, prowadzony przez Piotra Milczarka. Zespoły wspólnie wykonały kilka utworów patriotycznych, które nuciła także publiczność. Usłyszeliśmy m.in. „Jesienny deszcz”, „Pierwszą Kadrową”, pieśń „Wojenko, wojenko”.

Zupełnie inny repertuar zaproponował dziecięcy zespół wokalny „Perełka”, który, jak informowała Teresa Kłujszo, istnieje od trzech miesięcy i skupia 50 małych wokalistów. W jego wykonaniu usłyszeliśmy dziecięce utwory, m.in. kilka piosenek z „Akademii Pana Kleksa”. Zespołem kieruje Piotr Milczarek, który, co było widać podczas występu, dużo wysiłku wkłada w muzyczną edukację najmłodszych.

Spotkanie w kramnicach zakończył występ chóru „Vivace”. Tym razem zespół zaprezentował się w ludowym repertuarze, przypominając na przykład „Jarzębinę czerwoną”. Wraz ze śpiewakami piosenki nuciła cała sala.