XVI Dni Kukurydzy

0
67

W niedzielę, 5 października odbyły się kolejne, XVI już Dni Kukurydzy. Główny organizator, Tadeusz Szymańczak, na którego polach odbywa się impreza, dołożył wszelkich starań aby z roku na rok impreza przyciągnęła więcej wystawców i zwiedzających.

Przyznano wiele nagród. Odbyły się konkursy i plebiscyty. Wszystkiemu przyglądali się i zwiedzający i szacowni zaproszeni goście.

Impreza, jak to mówią, na medal. Dowodem na to niech będzie długa lista nagrodzonych, zdjęcia z wystawy i pokazów pracy sprzętu rolniczego.

 

Laureaci Konkursów XVI Dni Kukurydzy

Woj.  Mazowieckiego i Łódzkiego oraz

Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy

w Skrzelewie, gmina Teresin 5 październik 2014 r.

 

Konkurs na najlepszą prezentację polową użytkowania maszyn rolniczych przeprowadzony podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

 

  • I miejsce – puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego – AGRO-MOTORS sp. z o.o.

Ciągnik Ursus 10014M+Agregat Talerzowy TOLMET 3,0 m

  • II miejsce – puchar Prezesa Mazowieckiej Izby Rolniczej  – ROLMECH

Ciągnik Kubota 135 GX z pługiem IBIS  L  3+1 PLUS

  • III miejsce – puchar Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach   – Omya Sp. z o.o.

Ciągnik Kubota + Beczka Asenizacyjna

 

Konkurs –  Plebiscyt Publiczności za najlepszą prezentację polową użytkowania maszyn rolniczych przeprowadzonym podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

 

  • I miejsce – puchar Marszałka Województwa Łódzkiego –    ROLMECH Błonie
  • II miejsce – puchar Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie

AGRO-MOTORS sp. z o.o.

  • III miejsce – puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego- ROL BRAT

 

Konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko wystawienniczo- targowe przeprowadzony podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

  • I miejsce – puchar Wojewody Mazowieckiego- ROL BRAT
  • II miejsce  – puchar Starosty Grodziska Mazowieckiego – YARA POLAND
  • III miejsce – puchar  Starosty Łowickiego – GRANUM Firma Nasienna

 

 

Konkurs – Plebiscyt publiczności za najatrakcyjniejsze stanowisko wystawienniczo- targowe przeprowadzonym podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego  oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

  • I miejsce – puchar Wojewody Łódzkiego – ZŁOTE RANCZO
  • II miejsce – puchar Starosty Płockiego – Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Seroczynie,     Zakład Doświadczalny w Kawęczynie  
  • III miejsce – puchar Starosty Żyrardowskiego – ROLMECH- Błonie

 

 

Konkurs na najbezpieczniejszą maszynę rolniczą przeprowadzony podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

  • I miejsce – puchar Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych – ROLMECH Błonie    Ciągnik Zetor FOBTERRA 140 HSK z Agregatem uprawowym ARES T XL 3,0
  • II miejsce – puchar Prezesa Agencja Rynku Rolnego – AGRO-MOTORS sp. z o.o.

Ciągnik Ursus 20014 M z agregatem talerzowym TOLMET 3,0

  • III miejsce – puchar Starosty Skierniewickiego    – ROLMECH Błonie

Ciągnik Kubota M 135 GXS z pługiem IBIS L 3+1 PLUS

 

 

 

Konkurs „wiedzy rolniczej szkół rolniczych” przeprowadzony podczas XVI Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy w Skrzelewie, gmina Teresin

  • I miejsce – puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego- Adrian Bylicki   z ZSR w Teresinie
  • II miejsce  – puchar Starosty Sochaczewskiego – Agnieszka Grądzik z ZSR w Teresinie
  • III miejsce  – puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego- Sandra Szczepańska z ZSR w Teresinie
  • IV miejsce   – puchar Wójta Gminy Teresin  –  Łukasz Megner z ZSR w Teresinie
  • V miejsce – puchar Prezesa Mazowieckiej Izby Rolniczej- Szymon Majchrzak z ZSR w Teresinie
  • VI miejsce    – puchar Przewodniczącego Zarządu  Gminnego NSZZ„Solidarność” RI w Teresinie

                                                                                         – Mikołaj Leśniewski z ZSR w Teresinie

Uczestnicy konkursu otrzymali również nagrody rzeczowe – sprzęt i narzędzia do pielęgnacji roślin.

                                                                                                                                     

 DSC00873 DSC00875 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? DSC00894 DSC00895 DSC00897 DSC00898 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? DSC00908 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? DSC00957 ??????????????????????????????? Plony_zpoletek_do+Ťwiadczalnych_2014 DSC00878