XVI Mercedesem po Wiśle Classic Days: 31 maja – 2 czerwca 2019

0
29

Kultowa impreza „Mercedesem po Wiśle” już za kilka dni w Płocku.

Tegoroczna edycja Classic Days będzie obfitować w wiele atrakcji. Gościem specjalnym organizowanego już po raz szesnasty eventu będzie Robert Złotkowski – Mistrza Świata w kickboxingu i trener wielu gwiazd. 

Zobaczymy także kilkadziesiąt wyjątkowych modeli Mercedesa, które pojawią się m.in. na Zamku Książąt Mazowieckich czy Wzgórzu Tumskim.

Komandor „Mercedesem po Wiśle” – Maciej Kulas zadbał o to, aby wielbiciele klasycznych aut z gwiazdą na masce mieli swoje święto. W Płocku w pierwszy weekend czerwca będzie można podziwiać m.in.: Mercedesa 170 W25 kabriolet C z roku 1934 (polska premiera tego egzemplarza). Zaprezentowane zostaną także Mercedesy G-klasa z różnych okresów 40-letniej produkcji, między innymi 230GE G-Classic z limitowanej edycji 300 egzemplarzy wyprodukowanych na 10-lecie w roku 1989, który nosi numer 223.

Atrakcją będą też klasyczne kabriolety, sportowe coupe i limuzyny, które stanowią przekrój sztandarowych produktów marki Mercedes-Benz. Przewidywana ilość aut, które przyjadą z całej Polski to około 100 egzemplarzy.

Mieszkańcy Płocka będą mogli obejrzeć auta uczestników, jak również najnowsze modele marki Mercedes-Benz w sobotę, 1 czerwca na wzgórzu Tumskim w bezpośredniej bliskości Katedry i Zamku Książąt Mazowieckich, w godzinach 14.30 – 17.00. Goście z kolei będą podziwiać nowo otwarte Bulwary Wiślane podczas niedzielnego spotkania plenerowego.

Gospodarzem eventu jest Miasto Płock, a impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta – Andrzeja Nowakowskiego. Partnerem wydarzenia jest Mercedes Benz Auto Forum, który zaprezentuje najnowsze modele marki Mercedes-Benz: G500, GLA, A-klasa w wersji sedan. Mercedes-Benz Polska także wspiera tegoroczną edycję „Mercedesem po Wiśle Classic Days