XVIII Otwarcie Lasu

0
74

Od kilku lat domek myśliwski o wdzięcznej nazwie „Hubertówka” zlokalizowany w samym sercu Uroczyska „Rzepki” jest miejscem wspólnej biesiady uczestników „Otwarcia Lasu”. Przypomnijmy, że wcześniej impreza odbywała się w różnych terminach i lokalizacjach; po raz pierwszy w Gilówce Dolnej. W tym roku XVIII już spotkanie mieszkańców gminy i spragnionych kontaktu z naturą gości miało miejsce 9.06.2018 r. na placu przy „Hubertówce”.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia obfitującego w różne atrakcje było przekazanie klucza do lasu, który z rąk wójta gminy odebrało małżeństwo z Gilówki Dolnej. Nasi goście, choć już prawie mieszkańcy od niedawna przebywają na terenie gminy Iłów. Czują się tu jednak doskonale i są wdzięczni tym, którzy pokazali im to miejsce, a co najważniejsze szanują przyrodę.

Symboliczny „klucz do lasu” jest bowiem kredytem zaufania, którego gościom udzielają włodarze gminy przez udostępnienie im lasów, łąk, pól i wszelkiej przyrody. W zamian jednak oczekują kultury i szacunku, który się tej przyrodzie należy. Wszyscy chcemy mieć bowiem kontakt z naturą nie zakłóconą przez człowieka, a szczególnie nie zaśmieconą. Dlatego wójt gminy przy różnych okazjach apeluje do wszystkich: „Nie zaśmiecajmy lasów”.

Inne atrakcje, z których korzystali uczestnicy „XVIII Otwarcie Lasu” to: stoiska gastronomiczne, ogrodnicze, promocyjne, dmuchane zjeżdżalnie, wojskowa grochówka, a na koniec muzyka zespołu, który przygrywał do tańca. Doznania muzyczne biesiadującym w lesie zapewniły wcześniej wokalne prezentacje formacji GOK w Iłowie, które rozpoczęły się koncertem patriotycznym włączającym „Otwarcie Lasu” w obchody 100-lecia niepodległości.