XXVI Giełda Rolnicza w ŁĄCKU

0
79

14 maja 2017 o godz. 10.00 w Łącku przy Hali Sportowej ul. Gostynińska 2 odbędzie się XXVI Giełda Rolnicza. O 9.30 wszystkich przybyłych powita Gminna Orkiestra Dęta z Łącka, po występie Orkiestry nastąpi uroczyste otwarcie giełdy.

Organizatorem Targów jest MODR Oddział Płock wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Płocku, wójtem gminy Łąck i Zarządem Stada Ogierów w Łącku.

W programie giełdy przewidziany jest pokaz maszyn rolniczych, urządzeń dla rolnictwa, samochodów osobowych i dostawczych. Firmy handlowe przedstawią oferty sprzedaży pasz, środków ochrony roślin. Dodatkowo rolnicy będą mogli skorzystać z informacji udzielanych przez punkty konsultacyjne MODR, ARiMR, ARR, KRUS i innych instytucji związanych z rolnictwem. Swoje stoiska wystawowe zaprezentują gospodarstwa ekologiczne. Odbędzie się także kiermasz kwiatów, krzewów, drzew owocowych i rękodzieł ludowych.

Od godz. 11.00. do 17.00 przewidziane są występy artystyczne dzieci i zespołów ludowych. Dodatkowo wszyscy przybyli mogą wziąć udział w imprezach towarzyszących m.in. konkurs „Potrawy mojej mamy”, konkurs organizowany przez KRUS „Pracuj bezpiecznie”, „Rzut podkową”, konkurs plastyczny dla dzieci, pokaz Sekcji Woltyżerki Klubu Jeździeckiego „Łąck”. W czasie trwania giełdy odbędzie się także zbiórka na rzecz Płockiego Hospicjum i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przy współpracy Fundacji DKMS. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie.

e-Wyszogród.pl