„Z patriotyczną pieśnią na ustach” w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie

0
40

19 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej  i Legionowej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego.

Patronat na konkursem objęli: Poseł na Sejm III kadencji Mariusz Ambroziak,  starosta sochaczewski Jolanta Gonta i wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski.

W jury konkursu zasiadły muzyczne osobowości:

– dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, dyplomowany nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem chóralnym i metodycznym, akompaniator, dyrygent chóralny, organista- Cezary Szymczak,

– absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, czynny muzyk, gitarzysta, instruktor gry na gitarze, chórzysta, aranżer, laureat muzycznych konkursów m.in.: School Jazz Festiwal- Lubaczów- Młody Popularyzator Polskiej Muzyki Rozrywkowej- Dominik Janiszewski,

– dyrygent chóralny, organista- Tomasz Romanowski

Tego dnia usłyszeliśmy znane nam pieśni m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko wojenko”, „ Rozkwitały pąki białych róż”, „ Płynie Wisła, płynie”, „ O mój rozmarynie rozwijaj się”  Nie zabrakło też współczesnych piosenek o ojczyźnie, takich jak: „Polskie skrzydła”, „Ojczyzno ma”, „Biały Krzyż”, „Powrócisz tu”, „ Dziś idę walczyć, mamo” …

Wszystkie utwory wspaniale oddały klimat miłości do Ojczyzny, patriotycznych uczuć i radosnego śpiewania integrującego społeczności szkolne.

Cieszymy się, że w konkursie udział wzięło tyle szkół z naszego powiatu i mamy nadzieję, iż kolejna edycja przyciągnie jeszcze większe grono uczestników.

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz fundatorom nagród i upominków:

  • Gospodarstwo Sadownicze Tęczowy Ogród- Przemysław Wasilewski
  • Bank Spółdzielczy w Iłowie
  • Vistula Bank Spółdzielczy
  • Zakład Piekarniczy Tomasz Nowakowski
  • Firma AGROLBUD Joanna i Janusz Stodulscy
  • ATTIS BROKER Mariusz Ambroziak
  • Sklep Mięsno Wędliniarski i Art. Spożywcze Katarzyna Kalińska
  • Wanda Dragan
  • Opiekun SKO Ewa Majorek

 

Wyniki II Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Legionowej  Iłów 2019 :

SOLIŚCI KLAS I-III

I miejsce ZUZANNA SIKORA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie – „Powrócisz tu”                                opiekun Małgorzata Kwiatkowska

II miejsce MARIA GRZEGOREK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie – „W listopadzie” opiekun Małgorzata Kwiatkowska

III miejsce  ZUZANNA KOBIERECKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie – „Kocham Polsko” opiekun Urszula Geras- Stodulska

Wyróżnienie ANTONI DURZYŃSKI- Szkoła Podstawowa w Kapturach – „Przybyli ułani pod okienko” opiekun Ewa Grzywacz

Wyróżnienie MARIA CIURA- Szkoła Podstawowa w Kamionie – „O mój rozmarynie” opiekun Jolanta Kujawa

 

SOLIŚCI KLAS IV-VI

I miejsce ZUZANNA WIEDYŃSKA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie – „Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej” opiekun Małgorzata Starosta

II miejsce AMELIA TOMASZEWSKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie – „Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej” opiekun Piotr Jędraszczak

III miejsce  KLAUDIA JANIAK – Szkoła Podstawowa w Kamionie – „Rozkwitały pąki białych róż” opiekun Jolanta Kujawa

Wyróżnienie ZUZANNA WASILEWSKA- Szkoła Podstawowa w Iłowie – „Śpiewka 1920” opiekun Piotr Jędraszczak

Wyróżnienie IWONA TOMCZAK Szkoła Podstawowa w Kapturach – „Ułani, ułani malowane dzieci” opiekun Ewa Grzywacz

 

SOLIŚCI KLAS VII- VIII

I miejsce PAWEŁ ARKUSZEWSKI – Szkoła Podstawowa w Giżycach – „Biały Krzyż” opiekun Ewa Grzywacz

II miejsce RAFAŁ BANASIAK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie – „Biały Krzyż”                  opiekun Małgorzata Starosta

III miejsce  WIKTORIA ZIELKOWSKA – Szkoła Podstawowa w Rybnie – „Opowiedz nam Ojczyzno” opiekun Ewa Walisiewicz

Wyróżnienie HANNA NAPIERACZ – Szkoła Podstawowa w Iłowie – „Biały Krzyż”                opiekun Monika Kujawa

Wyróżnienie WIKTORIA GRABOWSKA – Szkoła Podstawowa w Kamionie – „Rozkwitały pąki białych róż” opiekun Teresa Jankowska

GRAND PRIX  JULIA WINNICKA – Szkoła Podstawowa w Rybnie- „ Niepokorna Niepodległa”  opiekun Ewa Walisiewicz

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Agnieszka Pytkowska, Monika Kujawa, Renata Banaszczak, Piotr Jędraszczak, Ewa Majorek, Renata Majewska.

                                                                                                     RM