Z policyjnych akt

0
294

Złodziej telefonu zatrzymany

16 czerwca na ul. Senatorskiej z plecaka pokrzywdzonego nieznany sprawca dokonał kradzieży wartościowego telefonu marki Samsung Galaxy A5.

Policjanci Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego w związku z kradzieżą telefonu podjęli czynności operacyjne, które doprowadziły na początku do zatrzymania dwóch paserów w wieku 18 i 21 lat. Do zatrzymania doszło 2 sierpnia. Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Policjanci następnie odzyskali telefon, który powrócił w ręce właściciela.

Kolejne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w dniu 6 sierpnia 32-letniego sprawcy kradzieży, który po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży. Mężczyźnie za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Plaga nieletnich kierujących jednośladami bez uprawnień

7 sierpnia w Teresinie policjanci zatrzymali 16-latka, który kierował motorowerem bez wymaganych uprawnień.

Na terenie powiatu sochaczewskiego w bieżącym roku doszło do kilkunastu przypadków, w których nieletni prowadzili jednoślady bez wymaganych uprawnień. Osoby te stwarzają zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego jak również siebie.

Policjanci apelują o rozwagę młodzieży oraz rodziców, którzy dają przyzwolenie na takie zachowanie. Za kierowanie bez uprawnień nieletni będzie musiał się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, właściciel pojazdu zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej, a taki motocykl zostanie odholowany na koszt właściciela.

 

Posiadacz narkotyków zatrzymany

Funkcjonariusze patrolówki na ul. Pokoju zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki.

8 sierpnia policjanci wykonujący obowiązki służbowe, patrolując ulice Sochaczewa po północy na ul. Pokoju dokonali kontroli drogowej. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Młodzieszyna u którego podczas kontroli osobistej ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Obywatelka Anglii na podwójnym gazie

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 43-letnią obywatelkę Anglii, która będąc w stanie nietrzeźwości doprowadziła do kolizji z trzema pojazdami.

7 sierpnia kierująca pojazdem marki Audi w godzinach popołudniowych na ul. Żeromskiego najechała na zaparkowane pojazdy marki Honda i Fiat, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Następnie o godzinie 15.40 przy stacji paliw na ul. Warszawskiej doprowadziła do kolizji z pojazdem ciężarowym marki MAN. Kierującą przebadano na zawartość alkoholu. Okazało się, że kobieta ma ponad 2 promile w organizmie. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie a prawo jazdy zatrzymane.

 

Motocyklista zatrzymany po pościgu

23-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Lubiejewskiej.

Policjanci ruchu drogowego na trasie K50 w rejonie skrzyżowania z ul. Lubiejewską próbowali zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący podjął próbę ucieczki skręcając w ul. Lubiejewską w kierunku Rybna, następnie po kilkuset metrach zawrócił przed trasą K50  skręcił w prawo w ślepą ulicę dalej uciekał drogą polną, następnie prze posesję i wjechał w pole kukurydzy gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy na pojazdy osobowe, nałożono mandaty karne za popełnione wykroczenia a także odpowie za przestępstwo w związku z niezatrzymaniem się do kontroli, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.