Z policyjnych kronik

0
229

Kolejny złodziej telefonu zatrzymany

7 sierpnia nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonu marki Huawei Mate 10 Lite o wartości 1200 złotych, pozostawionego przez mieszkankę Sochaczewa na ladzie na jednej ze stacji benzynowych.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego, który został pozostawiony na ladzie przez klientkę stacji paliw w miejscowości Wójtówka. Niestety następny klient przywłaszczył sobie ten telefon, a później jak ustalili kryminalni z Sochaczewa sprzedał go koledze z pracy poniżej faktycznej wartości! Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży policjanci przystąpili do pracy. Wielogodzinne analizy zapisu monitoringów oraz analizy bilingów doprowadziły kryminalnych do ustalenia sprawcy kradzieży oraz pasera. Do zatrzymań 31 i 23-latka doszło 11 sierpnia, przy całkowitym zaskoczeniu przestępców. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. W toku wykonanych przeszukań ujawniono skradziony telefon, który wrócił do właścicielki.

 

Poszukiwany listem gończym zatrzymany

Prokurator Rejonowy w Nowym Tomyślu wydał list gończy za mieszkańcem gminy Rybno za popełnione przestępstwo z art. 286§1KK.

Dzięki pełnemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi policjantów Wydziału Kryminalnego, nie udało się ukryć ani uniknąć odpowiedzialności 19-letniemu mieszkańcowi Kamieńszczyzny. Funkcjonariusze zgodnie z listem gończym zatrzymali mężczyznę 7 sierpnia w godzinach wieczornych. Młodzieniec odpowie teraz za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Nieletni zatrzymani w sprawie pobicia

3 sierpnia na terenie miasta Sochaczew dwoje nieletnich pobiło 34-letnią kobietę.

W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy Zespołu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii udało się ustalić personalia nieletnich. Młode osoby zostały zatrzymane i przesłuchane. 14-latka została przesłuchana w sprawie pobicia i gróźb karalnych natomiast 13-latek w sprawie pobicia. Oboje nie przyznali się do popełnionych czynów. Teraz Sąd Rodzinny zdecyduje czy nieletni są winni w tej sprawie.