Z Żelazowej Woli do Sochaczewa

0
47

W Żelazowej Woli stanęła nowa tablica zachęcająca turystów do odwiedzenia Sochaczewa. Jest to kolejny krok mający na celu wypromowanie naszego miasta jako wartego odwiedzenia na chopinowskim szlaku.

Tablica zwiera podstawowe informacje na temat Sochaczewa i jego 700-letniej historii, a także wykaz lokalnych atrakcji, takich jak Muzeum Kolei Wąskotorowej, wzgórze zamkowe czy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Przypomnijmy, że w ostatnim z tych miejsc skorzystać można nieodpłatnie z usług Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej, gdzie zgromadzono kompleksową ofertę kulturalną i turystyczną miasta i jego okolic.

Od wielu miesięcy Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego prowadzi szeroko zakrojone działania zmierzające do tego, by Sochaczew faktycznie zaistniał na mapie regionu. Z pewnością przedsięwzięcie to będzie rozpisane na lata, niemniej jednak obecnie każdy, kto zdecyduje się poznać walory turystyczne naszego miasta, ma mieć to maksymalnie ułatwione poprzez czytelne informacje oraz łatwość dojazdu z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina do centrum Sochaczewa. Na początek ważne jest, by ci, którzy zwiedzają dworek w Żelazowej Woli, zdecydowali się wpaść do nas choć na krótki czas – by zjeść tu obiad czy przejść się na spacer na wzgórze zamkowe.