Zabawa jazzem z The Warsaw Dixielandrs – Sochaczewskie Spotkania z Chopinem

0
34

Mają w swym repertuarze m.in. motyw z filmu o Nikodemie Dyzmie, piosenki „Budujemy nowy dom”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „What a wonderful world” z repertuaru  Louisa Armstronga i wiele innych przebojów. Po wakacyjnej przerwie wracają Sochaczewskie Spotkania z Chopinem, a pierwszy z jesiennych koncertów zagra jazzowa grupa The Warsaw Dixielandrs. 

Zespół powstał dziesięć lat temu. Tworzą go gruntownie wykształceni muzycy, warszawscy jazzmeni występujący na scenie od kilkudziesięciu lat.

Nie proponujemy klasycznego jazzu, ale zabawę tym gatunkiem muzyki, w czym The Warsaw Dixielandrs osiągnęli mistrzostwo. Podczas koncertu w sali balowej hotelu Chopin usłyszymy między innymi znane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego. Gwarantujemy naprawdę dobrą zabawę przy znanych wszystkim szlagierach – zachęca naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM Joanna Niewiadomska-Kocik.

Warsaw Dixielanders tworzą muzycy związani przed laty z klubami „Stodoła” i Riviera Remont, dokonujący nagrań dla Polskiego Radia i TVP, występujący w orkiestrze Piotra Figla w teatrze „Ateneum”, na Festiwalach „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, „Festiwalu Złota Tarka”, najlepszych klubach jazzowych Holandii, Szwecji, RFN, Belgii i Danii. Jeden z członków formacji jest współautorem piosenek Marii Koterbskiej w aranżacjach jazzowych. W 2012 roku The Warsaw Dixielanders nagrali płytę z szesnastoma popisowymi utworami, a próbkę ich talentu odsłaniają nagrania umieszczone na stronie www.warsawdixielanders.waw.pl

Głównym organizatorem „Spotkań…” jest burmistrz miasta Piotr Osiecki, a partnerami przedsięwzięcia Państwowa Szkoła Muzyczna, hotel Chopin Spa&Wellness, Narodowy Instytut F. Chopina. Wstęp na każdy z koncertów jest bezpłatny.