Zagrają dla Mai

0
28

W czwartek 28 listopada o godz. 18:00 w Sochaczewskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zorganizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina oraz społeczność sochaczewskiej szkoły muzycznej. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie Mai Kapłon.

Maja Kapłon to 24-letnia niezwykle utalentowana finalistka programu telewizyjnego „The Voice of Poland”, która pilnie potrzebuje pomocy. Od urodzenia cierpi na skoliozę odcinka piersiowego. Do tej pory przeszła już osiemnaście operacji. Podczas jednej z nich Mai został wstawiony metalowy pręt, który miał za zadanie podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia. Niestety, doszło do jego pęknięcia. Jedynym ratunkiem dla młodej wokalistki jest skomplikowana operacja, którą przeprowadzić można tylko w Stanach Zjednoczonych. Została wyceniona na 5,5 mln złotych.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina i Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie, pragną pomóc Mai w zebraniu choć części wyżej wymienionej kwoty. Stąd pomysł na koncert połączony z licytacją. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. W przerwach między występami odbędą się licytacje, z których wszystkie pieniądze zostaną przekazane na operację dla Mai. Zachęcamy do przekazywania przedmiotów na licytację (kontakt telefoniczny pod nr. 603519091 i 695430477).

Maję wspierać można również wpłacając datki bezpośrednio na konto Fundacji „Siępomaga” https://www.siepomaga.pl/maja-kaplon.

 

Razem dla Mai. Potrzeba ponad 5 mln zł!

5 milionów złotych  – taka suma zwala z nóg. Tymczasem na tyle wyceniono zdrowie Mai Kapłon, wokalistki znanej m.in. z programy The Voice of Poland czy z występów z zespołem Dandysi. Lekarze w Polsce nie chcą podjąć się operowania kręgosłupa dziewczyny. Twierdzą, że wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Zabieg mogą przeprowadzić lekarze w Nowym Jorku, związane jest to jednak z olbrzymią barierą finansową.

Jak teraz wygląda życie Mai? Fachowo jej schorzenie określane jest jako zaawansowana, postępująca ze względu na pękniętą stabilizację skolioza idiopatyczna o charakterze dwułukowym piersiowo-lędźwiowym oraz garb żebrowy, wał lędźwiowy. W praktyce oznacza to nieustanny ból, problemy z oddychaniem i uczucie jakby jej ciało był zgniatane od środka. Codziennością Mai stały się kłucia w klatce piersiowej, drętwienie nóg i rąk, ból promieniujący aż do skroni.

Boję się podnosić, boję się pionu, bo z każdym dniem siła nacisku miażdży moje ciało. Mój kręgosłup się wali niczym budynek podczas trzęsienia ziemi, a narządy wewnętrzne nie mają już miejsca – mówi. – Kiedy cztery lata temu przeszłam 18. operację kręgosłupa w moim życiu, miałam ogromną nadzieję, że będzie to już ostatnia. Że te niezliczone śruby, które trzymają mnie od środka, żebym się nie rozpadła, będą pełnić swoją rolę już do końca moich dni. Nic z tego. Metalowy pręt pękł, właściwie przykuwając mnie do łóżka.

Na początku wydawało się że sytuacja jest beznadziejna. Jednak mobilizacja przyjaciół Mai sprawiła, że niedawno udało się zebrać na jej leczenie pierwszy milion (obecnie jest to już 1,3 mln. zł).  Sytuacją wokalistki zainteresowały się media, w tym jurorzy The Voice of Poland.

W czwartek 28 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne wydarzenie charytatywne na jej rzecz. Tym razem będzie to koncert, którego pomysłodawcami oraz organizatorami są uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina oraz sochaczewskiej szkoły muzycznej. W przerwach między występami młodych lokalnych artystów prowadzona będzie zbiórka, z której wszystkie pieniądze zostaną przekazane na operację Mai.