Zagrali towarzysko

0
129

Mecz z drużyną Rugby Pomorze odbył się pomimo tego, że do Sochaczewa rywale przyjechali… w ośmiu. W niedzielę 22 października na stadionie przy ul. Warszawskiej rugbiści zagrali towarzysko. Już 5 listopada odbędzie się finał I ligi, z którym Orkan zmierzy się z warszawską Skrą. Stawką tego spotkania będzie awans do Ekstraligi.

Tak zwana w środowisku sochaczewskiego rugby „choroba morska” tym razem obróciła się przeciwko rywalom. Stworzona z rezerw Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot ekipa Rugby Pomorze przyjechała do naszego miasta w osiem osób. Sędzia nie miał innego wyjścia jak zarządzić walkover dla Orkana Sochaczew (z formalnej strony wynik 25:0 i pięć punktów do ligowej tabeli).

Żeby nie zawieść oczekiwań kibiców postanowiono jednak zagrać mecz towarzyski. Skład zespołu z Pomorza wzmocnili weterani Orkana, m.in. Zbigniew Dąbrowski, doświadczeni gracze jak Kamil Kościelewski. Ponadto w koszulkach rywali wystąpili między innymi Marcin Kubiszewski i Kamil Palasik, Cezary Dudek i Maciej Nowakowski.

W barwach Orkana zagrali w tym meczu: Gadomski, Syperek, Markiewicz, Niemyjski, Brodowski, Maciejewski, Dudkowski, Brażuk, Szymański, M. Krześniak, Lazzari, Mechecki, Czarnecki, W. Krześniak, Sadowski.

W międzyczasie, dzięki uprzejmości dyrekcji MOSiR, pod białym namiotem miał miejsce piknik rodzinny. Dzieciaki szalały na dmuchanym zamku, były mini gry i zabawy z rugby. Członkowie Stowarzyszenia Weteranów Orkana przygotowali ciepły poczęstunek.

Tegoroczny sezon rugby w I lidze dobiega końca. Przed rugbistami Orkana pozostał do rozegrania mecz finałowy. Odbędzie się on w Sochaczewie 5 listopada, o godzinie 14.00.  Na „Maracanie” przy ul. Warszawskiej sochaczewianie kolejny raz w tym roku zmierzą się ze Skrą Warszawa. Tym razem stawka spotkania będzie jednak bardzo wysoka. Zwycięska drużyna otrzyma wiosną przyszłego roku przepustkę do gry w najwyższej klasie rozgrywek.

RC Orkan Sochaczew – Rugby Pomorze 62:5 (36:0)
punkty: Krystian Mechecki 15, Piotr Czarnecki 12, Michał Gadomski 11, Mauro Lazzari 5, Marek Maciejewski 5, Wojciech Krześniak 5,
Marcin Krześniak 4