Zagrało Motoserce

0
81

W sobotę 21 października na terenie Stacji Muzeum odbyła się kolejna edycja organizowanego w Sochaczewie przez Boruta MC Poland, edycja Motoserca. Tym razem motocykliści zbierali pieniądze na pomoc w leczeniu niespełna rocznego Mikołaja Rokickiego oraz dla Zespołu Szkół w Erminowie.

Należy przy tym pamiętać, że głównym celem Motoserca jest zbiórka krwi, której oczywiście nie zabrakło też w Sochaczewie.

Tradycyjnie w naszym mieście prowadzona była też zbiórka dla potrzebujących. W tym roku pomoc trafi do Mikołaja Rokickiego. Chłopczyk cierpi na hiperinsulinizm, jego trzustka wyrzuca gigantyczne ilości insuliny, która niszczy cukier w jego organizmie, stwarzając ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia. Rodzice Mikołaja dotarli do instytutu w Niemczech, który operuje osoby z takimi schorzeniami. Niestety, koszt zabiegu przekracza możliwości finansowe rodziny (kilkaset tysięcy złotych). Z kolei środki na rzecz Zespołu Szkół w Erminowie umożliwiają zakup sprzętu rehabilitacyjnego do placówki. W zbiórce pomagali członkowie Klubu Wolontariuszy działającego przy sochaczewskim MOPS.

W sobotę na terenie Stacji Muzeum nie zabrakło koncertów, prowadzonych przez Izę Goryniak charytatywnych licytacji, pokazów, z których szczególnym powodzeniem widzów cieszyły się te sztuk walki. Na scenie zaprezentowały się Dragon FC Sochaczew oraz Sochaczewskie Centrum Sportów Walki. Odbył się również specjalny Motosercowy przejazd „ciuchcią” . (seb)

.