Zajęcia dla rodzin z dziećmi w Żelazowej Woli

0
26

W niedzielę, 10 listopada zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na zajęcia dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie rozpoczniemy od warsztatów umuzykalniających Najmłodsi Melomani, o godz. 10.00 i 10.30, dla dzieci w wieku 0-4 lat. Mali słuchacze poprzez śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów, powtarzanie sylab i zapoznanie się z zmianami skali, metrum czy tempa utworów, przygotują się do świadomego odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie będą również okazją do umocnienia więzi między dzieckiem a rodzicami, których zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 i 7-11 lat – Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika. Na zajęciach Małej Akademii usłyszymy Bel canto, czyli piękny śpiew”. Dowiemy się, co wariacja ma wspólnego z muzyką. Poznamy Vincenzo Belliniego, wybitnego włoskiego twórcę oper, którego Fryderyk Chopin niezwykle cenił, miał okazję poznać w Paryżu, a nawet zainspirowany jego operą, skomponował Wariacje E-dur na temat marsza z opery Purytanie. Zabawy ruchowe przy wirtuozowskich fragmentach dzieła uzupełni praca z klawiaturą, z którą pracował każdy uczestnik zajęć. Dowiemy się, czym w operze jest bel canto oraz czy fortepian Chopina śpiewał. Śpiewność fortepianu odkryjemy na przykładzie wybranych nokturnów artysty.

Razem z Klubem Przyrodnika wyruszymy na spacer „Robimy zapasy”. Sprawdzimy, w jaki sposób przyroda przygotowuje się na nadejście chłodnych dni. Dowiemy się, jakie sposoby na przetrwanie zimy mają rośliny i jak swoje zwyczaje pokarmowe zmieniają na ten czas zwierzęta. Spróbujemy też, niczym sójki, wybrać się za morze lub wraz z wiewiórkami zgromadzić zapasy. Razem z kolczastym jeżem poszukamy sobie schronienia. Poznamy zwierzęta pozostające w Polsce oraz opuszczające kraj na zimę.

 

Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

On-line: www.bilety.nifc.pl

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć