Zajęcia dla rodzin z dziećmi w Żelazowej Woli

0
21

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli zaprasza na niedzielne zajęcia dla rodzin z dziećmi.

13 października o godz. 10.00 i 10.30 rodziców z dziećmi w wieku 0-4 lat zapraszamy na warsztaty umuzykalniające Najmłodsi Melomani – śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów oraz instrumentów Orffa przygotowują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

Dzieci starsze (4-6 lat i 7-11 lat) o godz. 11.00 z Małą Akademią Chopinowską wsłuchają się w dźwięki arii operowych Wolfganga Amadeusza Mozarta – mistrza, do którego Fryderyk Chopin od swoich najmłodszych lat był porównywany. Twórczość obu kompozytorów spotyka się m.in. przy dziele Wariacje B-dur op. 2 Chopina stworzonego z inspiracji arią La ci darem la mano z opery Don Giovanni. Dowiemy się, czym jest wariacja w muzyce i na czym polega styl brillant oraz gdzie ukrywają się polonez i etiuda w utworze orkiestrowym. Zabawami z dynamiką przybliżymy najpopularniejsze dzieło Mozarta Eine kleine Nachtmusik.

Z Klubem Przyrodnika wyruszymy na spacer Kolorowe szaleństwo, czyli jesień nie taka smutna. Przekonamy się, że jesień wcale nie musi kojarzyć się z szarością. Poznamy świat jesiennych barw, o którym wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Dowiemy się, ile kolorów może być na jednym drzewie jednocześnie oraz czy każde drzewo się przebarwia. Podczas warsztatu chemika spróbujemy wydobyć kolory z liści oraz pomalujemy pozyskanymi z nich barwnikami. Za pomocą mikroskopu zajrzymy też do środka liścia i poszukamy chlorofilu.

Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

On-line: www.bilety.nifc.pl

Cennik:
Najmłodsi Melomani
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć
Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika
koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęć

 

Aleksandra Świtka

Dział Promocji i PR 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

ul. Tamka 43

00-355 Warszawa

.

Fot. Wojciech Grzędziński / NIFC