Zaklęci, zaczytani z ciuchcią w tle

0
83

W środę 12 grudnia w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie poznaliśmy wyniki konkursu: „Zaklinajmy… zaczytajmy… KOLEJ na czytanie”, którego organizatorem już po raz siódmy była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Filia w Sochaczewie. Na konkurs wpłynęło 156 zdjęć autorstwa uczniów i nauczycieli z jedenastu szkół.

W kategorii klas IV-VI nadesłano 24 zdjęcia, w kategorii klas IV-VIII oraz klas III gimnazjalnych 69 zdjęć, natomiast 61 zdjęć wykonali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Dwie fotografie zostały nadesłane przez nauczycieli. 18 prac nie spełniło wymogów regulaminowych konkursu.

Fotografie oceniało jury w składzie: Elżbieta Szczypińska, Mariola Woźnicka i Aneta Stępień (Biblioteka Pedagogiczna) oraz Marta Przygoda-Stelmach, fotograf Wojciech Karpiński oraz grafik Marcin Rząp – reprezentujący muzeum kolejki.

Jak powiedziała dyrektor biblioteki Elżbieta Szczypińska, cieszy ją, że organizowane już po raz siódmy wydarzenie zyskuje na popularności wśród młodych ludzi, co przekłada się na wiele przysłanych prac. Przypomniała przy tym, że to nie jedyny konkurs organizowany w kierowanej przez nią placówce. Już niedługo zobaczymy publikacje nadesłane na konkurs „Wydajemy własną książkę”.

Ogłoszenie wyników nie wyczerpało przewidzianych na ten dzień atrakcji. Łukasz Popowski wygłosił prelekcję „Podróż w czasie koleją wąskotorową. Sochaczew i jego droga do wolności – wybrane zagadnienia”. Następnie uczennica Kalina Staszewska świetnie zaprezentowała się w monodramie „Dunia Marzycielka”. Po ogłoszeniu werdyktu goście wydarzenia zostali zaproszeni do zwiedzania muzeum.

W konkursie nagrodzono:

Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:

  1. Kalina Staszewska – SP Teresin
  2. Jakub Zień – SP Teresin
  3. Joanna Zemła – SP Teresin

Szkoła Podstawowa klasy VII – VIII i klasa III Gimnazjum

  1. Inga Andryszczyk – SP Teresin
  2. Oliwia Białas – SP nr 1 w Sochaczewie
  3. Fabian Piątkowski – SP Giżyce

Kategoria Szkoły Ponadpodstawowe:

  1. Wiktoria Stalpińska – ZSRCKU
  2. 2Dominika Piechota – ZSRCKU oraz Wiktoria Szafrańska – ZSRCKU
  3. Daria Rozmarynowska – ZS Teresin

.