Zaklinajmy… zaczytajmy… Erminów

Uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie Albert Kaliński otrzymał wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym „Zaklinajmy… zaczytajmy… moją ulicę/moją miejscowość”! Gratulujemy!

Fotografię wykonaną przez Alberta, zatytułowaną „Pokoloruj mój świat”, można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Sochaczewie, która jest organizatorem konkursu. Należy zaznaczyć, że plener przedstawiony na zdjęciu to krajobraz erminowski, najbliższa okolica naszej szkoły!

Sukces Alberta cieszy nas tym bardziej, że dzięki niemu nasza szkoła mogła zaistnieć w powiecie, realizując naprawdę godne starań cele konkursu, którymi były: promocja czytania jako sposobu spędzania wolnego czasu, kształtowanie kultury czytelniczej i wrażliwości artystycznej, zainteresowanie sztuką fotografowania, promocja i popularyzacja walorów powiatu sochaczewskiego.

Albert otrzymał nagrodę z rąk pani dyrektor PZE Urszuli Opasiak oraz gratulacje od przewodniczącej jury konkursowego pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej Elżbiety Szczypińskiej, a także od pana Dariusza Miłkowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, który gościł laureatów konkursu w swojej szkole na uroczystym podsumowaniu w dniu 5 kwietnia 2017 r.

Uroczystość została uświetniona spotkaniem autorskim z pisarką, publicystką, biografistyką i bibliotekarką, panią Mariolą Pryzwan, która opowiedziała o swojej najnowszej książce „Moje fascynacje”.

Gratulujemy raz jeszcze Albertowi i życzymy dalszych sukcesów!

ZSS Erminów