Zakończenie roku szkolnego i wręczenie stypendiów w gminie Sochaczew

0
163

W siedzibie Urzędu Gminy Sochaczew, w dniu 20 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na której wręczano stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Sochaczew. Było to już 13-te spotkanie honorujące najlepszych uczniów z terenu gminy.

Wyróżnieni zostali uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjaliści, którzy uzyskali średnią ocen 5,00 i powyżej oraz co najmniej dobre zachowanie. Stypendia sportowe przyznawane są czołowym sportowcom szkół, którzy osiągnęli znaczące sukcesy w rywalizacji międzyszkolnej, powiatowej i wojewódzkiej. Stypendia, których fundatorem jest Rada Gminy, wręczali wójt – Mirosław Orliński, radni, dyrektor GZEAS – Bogusława Cieślak oraz dyrektorzy poszczególnych szkół.

Przyznano 159 nagród za wyniki w nauce oraz 10 nagród za osiągnięcia sportowe.
W tym gronie znalazło się 144 uczniów szkół podstawowych oraz 24 uczniów z klas gimnazjalnych:

  • W Szkole Podstawowej w Feliksowie 18 uczniów otrzymało stypendia naukowe,
  • W Szkole Podstawowej w Gawłowie stypendia za wysokie wyniki w nauce dostało 23 uczniów,
  • W Szkole Podstawowej w Kątach – 66 uczniów otrzymało stypendia naukowe, w  klasach gimnazjum za najwyższe wyniki nagrodzonych zostało 12 uczniów. Za wyniki sportowe zostali także nagrodzeni 4 uczniowie klas gimnazjum.
  • W Szkole Podstawowej w Mokasie stypendia otrzymało 5 dzieci.
  • W Szkole Podstawowej w Żukowie stypendia naukowe otrzymało 17 uczniów.
  • W Szkole Podstawowej w Wyczółkach 10 uczniów otrzymało stypendia za wyniki w  nauce  3 uczniów  otrzymało wyróżnienia sportowe w tym jedna uczennica w obu dziedzinach.
  • W Szkole Podstawowej w Wymysłowie najwyższą średnią uzyskało 8 uczniów w tym dla 4 uczniów szkoły podstawowej i 4 klas gimnazjalnych. Przyznano również 3  stypendia za osiągnięcia sportowe dla uczennic z klas gimnazjum. Uczennice te brały udział w Mistrzostwach Młodzieży w Brydżu Sportowym w Głuchołazach. Zdobyły tam zaszczytny tytuł Mistrzów Polski w kategorii Szkół Podstawowych, a  w  ogólnej klasyfikacji bardzo wysokie 7 miejsce na 50 drużyn dyskwalifikując uczestników z  wyższych kategorii wiekowych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją przyznano również nagrody wójta gminy Sochaczew za uzyskanie najwyższych średnich ocen. Otrzymali je Dawid Siekielski oraz Zuzanna Piotrowska ze  Szkoły Podstawowej w  Kątach – ze średnią ocen 5,83. Wśród uczniów z klas gimnazjalnych za najlepsze wyniki została wyróżniona Aleksandra Jasińska – średnia 5,47 ze Szkoły Podstawowej w Kątach.

Uroczyste spotkanie władz gminy z uczniami jest uhonorowaniem ogromnego wysiłku, jaki dzieci, młodzież oraz nauczyciele i wychowawcy włożyli w wykonywanie swoich obowiązków. Jest to powód do dumy nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla całej lokalnej społeczności.