Załoga Bondar Team – Teresin Złombol włączyła się w pomoc kierowaną do rodzin zastępczych

0
29

ZŁOMBOL to nie tylko auta, naprawy i dalekie wyjazdy. ZŁOMBOL to przede wszystkim chęć niesienia pomocy. Miłość do starych samochodów w tym przypadku świetnie łączy się ze wspieraniem dzieci z domów dziecka. Od lat udowadniają to uczestnicy charytatywnego rajdu ZŁOMBOL. Akcja, którą kilkanaście lat temu rozpoczęli zapaleńcy z Górnego Śląska, co roku przyciąga liczne ekipy z Polski i zagranicy. Wśród nich jest również Załoga Bondar Team – Teresin Złombol.

Za kulisami największego rajdu charytatywnego na świecie dzieje się wiele ciekawego. Tegoroczny Rajd Złombol miał prowadzić przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Rumunię, Bułgarię do Turcji, jednak z powodu COVID 19 został odwołany. Nie znaczy to, że zaprzestano pomocy potrzebującym. Pomoc ta w tym roku została skierowana bezpośrednio do dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych. Po konsultacjach z kierownictwem Rajdu Złombol wybrano konkretną rodzinę, do której pomoc ta trafiła.

– Nasza załoga postanowiła wesprzeć rodzinę zastępczą Państwa Małgorzaty i Stanisława, która wychowuje czwórkę dzieci. Pani Małgorzata wysłała nam listę najpotrzebniejszych rzeczy. Dzięki ludziom o wielkich sercach udało się nam listę tę zrealizować. Radość dzieci była bezcenna. Minę pani Małgorzaty po otwarciu „Bączka”, będziemy pamiętać do końca życia. Pojawiło się ogromne wzruszenie i łzy. Trudno było zapanować nad emocjami i my też się popłakaliśmy – relacjonuje kapitan załogi Paweł Przedpełski.

Członkowie teresińskiej złombolowej ekipy bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło pomocy.

Foto: Fb Bondar Team – Teresin Złombol

.