Nasz Zamek na Turnieju Miast w Sannikach

0
99

W minioną niedzielę, 2 lipca, w Sannikach odbył się Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Miasto Sochaczew reprezentowane było przez czterech członków Stowarzyszenia „Nasz Zamek”. Turniej Miast to impreza organizowana cyklicznie od 2012 r. przez Daniela Sukniewicza – koordynatora i projektanta Szlaku Książąt Mazowieckich. Podczas turnieju reprezentacje mazowieckich gmin rywalizują w konkurencjach zaaranżowanych na wzór średniowiecznych gier i zabaw plebejskich o tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego. W tym roku udział wzięły drużyny z Przasnysza, Ostrowii Mazowieckiej, Sannik, Gostynina oraz Sochaczewa. Przyjęta formuła przewidywała trzy etapy walki o tytuł. Pierwsze spotkanie odbyło się 20 maja w Przasnyszu, drugie 3 czerwca w Ostrowii Mazowieckiej, a trzecie – finałowe 2 lipca w Sannikach.

Potyczki odbywały się w pałacowym parku. Organizatorzy turnieju jak zawsze zadbali o różnorodne konkurencje. Najbardziej emocjonujące były walki na belce oraz gra w bulle. Celnością można było popisać się podczas strzelania z łuku. Nie zabrakło akcentów regionalnych, czyli przeciągania sań z dzikiem oraz nawiązującej do historycznych wydarzeń sannickiej ruletki. Tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego 2017 wywalczyły ex aequo Przasnysz i Ostrów Mazowiecka. Sochaczewskiej drużynie po zaciętej rywalizacji udało się wywalczyć miejsce tuż za podium.

Szlak Książąt Mazowieckich łączy atrakcyjne turystycznie miejscowości związane z kulturową spuścizną historycznego Mazowsza. Stowarzyszenie „Nasz Zamek” od 2008 r., wspiera tę cenną inicjatywę. Członkowie organizacji reprezentowali Sochaczew na Turnieju Miast już po raz czwarty (Łomża 2012 r.Sanniki 2013 r., Zakroczym 2014 r., Sanniki 2017 r.).

Łukasz Popowski

Fot.: Stowarzyszenie „Nasz Zamek”

Więcej zdjęć w naszej galerii!

.