Zamieć w zachodnim Nowym Jorku zabija 29 osób, a śnieg nadal pada

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu niszczycielskiej zamieci, która sparaliżowała zachodni Nowy Jork, wzrosła w poniedziałek rano do co najmniej 29, podczas gdy tysiące pozostały bez prądu, ponieważ nadal padał śnieg.

„Widzimy światełko w tunelu” – powiedział dyrektor wykonawczy hrabstwa Erie, Mark C. Poloncarz. Konferencja prasowa Poniedziałkowy poranek. „Ale to jeszcze nie koniec. Nie ma nas tam” – powiedział.

Pan. – powiedział Poloncarz.

Powiedział, że zgony obejmowały osoby uwięzione w swoich samochodach oraz osoby, które miały „zdarzenia związane z sercem” podczas odśnieżania przed domami i firmami.

Co najmniej jedna śmierć w hrabstwie Niagara była spowodowana zatruciem tlenkiem węgla – poinformowały władze. 27-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swoim domu w Lockport w stanie Nowy Jork po tym, jak obfity śnieg zablokował piec na zewnątrz, a tlenek węgla dostał się do domu, podało biuro szeryfa hrabstwa. Kolejna osoba została przewieziona do szpitala na leczenie – poinformowało biuro szeryfa.

Gdy resztki burzy zaczęły opuszczać ten obszar, w najbardziej zaludnionym mieście Buffalo i jego bezpośrednich przedmieściach zakazano jazdy. Pan. Bolancarz powiedział, że większość Buffalo jest „nieprzejezdna” dla kierowców i nie spodziewa się, że warunki zmienią się z dnia na dzień.

Oczekuje się, że śnieg przestanie padać jutro rano, a w niektórych częściach regionu spodziewane jest od czterech do ośmiu cali więcej, głównie na północ od miasta w ciągu dnia i przesuwając się na południe w nocy, powiedział meteorolog National Weather Service, John Hitchcock. Bawół.

Przewiduje się, że śnieg będzie „bardzo puszysty”, a przy bardzo słabym wietrze w prognozie nie należy spodziewać się takiego samego poziomu warunków przypominających zamieć śnieżną, jakich doświadczył region Buffalo w weekend.

„Będziemy mieli więcej śniegu, ale będzie to miało mniejszy wpływ niż to, co mieliśmy” – powiedział.

READ  Podczas świątecznej burzy w Ohio zginęły 4 osoby w zderzeniu 46 samochodów

Urzędnicy meteorolodzy są zajęci pomiarami skutków burzy. Około 49 cali spadło w biurze usługi pogodowej, Mr. — powiedział Hitchcock.

W hrabstwie Erie bez prądu było ponad 12 000 klientów. „Możliwe, że zasilanie zostanie przywrócone dopiero we wtorek” z powodu uszkodzeń urządzeń spowodowanych przez burzę, powiedział Mr. — powiedział Pollencarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *