Zamkowo na III Powiatowym Jarmarku Pozarządowym

0
39

Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Nasz Zamek” miało przyjemność wziąć udział w Powiatowym Jarmarku Pozarządowym. Trzecia edycja flagowej imprezy Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego (POPPS), odbyła się w niedzielę 11 września na Placu Kościuszki w Sochaczewie. Przypomnijmy, że Porozumienie zrzesza 16 lokalnych organizacji pozarządowych, w tym od 2014 r. również naszą. Głównymi celami Jarmarku jest cykliczne przybliżanie społeczności lokalnej dorobku powiatowych organizacji pozarządowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorom udało się dotrzeć z przekazem do wielu sochaczewian.

Na stoisku Stowarzyszenia „Nasz Zamek” prezentowaliśmy ponownie naszą działalność. Pod namiotem dostępna była wystawa plenerowa, tym razem podsumowująca 10 lat naszej organizacji. Dodatkowo, na wyeksponowanym monitorze, wyświetlana była prezentacja multimedialna o tej samej tematyce. Zwyczajowo ważny element stoiska stanowiły materiały promocyjne, związane z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej, w tym publikacje książkowe, które dotychczas wydaliśmy. Podobnie jak w roku ubiegłym, zaaranżowaliśmy też niewielką grę animacyjną dla najmłodszych. Była inspirowana oczywiście Mobilną Grą Szlak Rycerski – Śladami Młodego Zawiszy, którą co roku organizujemy podczas Zawiszy Czarnego nad Bzurą. W trakcie Jarmarku ponad 20 młodych adeptów zdobyło sprawności rycerskie, za które w nagrodę otrzymywali pamiątkowy dyplom oraz fotografię w dybach lub w rycerskim uzbrojeniu, na krześle samego Zawiszy Czarnego z Garbowa.

Na Jarmarku działo się oczywiście o wiele więcej. Z pełną relacją można zapoznać się na stronie internetowej POPPS-u. A my czekamy już na kolejną edycję Jarmarku w przyszłym roku!

Łukasz Popowski

Fot. Małgorzata Kazur

Stowarzyszenie „Nasz Zamek”

Fotorelacja z imprezy oraz zdjęcia uczestników Mobilnej Gry w naszej Galerii!