Zasady pikiet DGA, IATSE, SAG-AFTRA – The Hollywood Reporter

Gdy Gildia Amerykańskich Scenarzystów zmierza w kierunku potencjalnego strajku, ich koledzy z branży rozrywkowej szybko ogłaszają deklaracje solidarności związkowej. Zarząd krajowy SAG-AFTRA ogłosił, że „mocno wspiera” pisarzy branżowych, podczas gdy Kierowcy wydali płomienną deklarację, że bitwa WGA była „podzieloną walką”. Directors Guild of America i IADSE wezwały studia i streamerów do podpisania kontraktu ze scenarzystami, a ten ostatni był jednym z miejscowych. Wysyłał też smakołyki Do zespołu negocjacyjnego WGA ukochanego zakładu piekarniczego SoCal w Porto.

Ale jakie wybory mają członkowie innych związków branży rozrywkowej w obliczu prawdziwej pikiety pisarzy przed miejscem pracy? W ruchu robotniczym trzymanie linii pikiet (innymi słowy nieprzekraczanie jej) oznacza „poszanowanie godności, zbiorowości i siły robotników. [on strike]”, wyjaśnia profesor historii Nelson Lichtenstein, który kieruje Centrum Studiów nad Pracą, Pracy i Demokracji na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Santa Barbara. Dlatego przekraczanie linii pikiet jest „grzechem w radzie pracowniczej”.

Wszystkie główne kontrakty związkowe związków zawodowych zawierają klauzule „bez strajku” — każda w innym języku — które uniemożliwiają grupom pracowniczym udział w strajku w czasie obowiązywania odpowiednich umów. Robotnicy mają jednak prawo do indywidualnych „strajków sympatii”. Obejmuje to honorowanie strajku utworzonego przez związek inny niż ich własny. Oczywiście pociąga to za sobą konsekwencje dla pracowników: podczas badania dowodów prawnych Reporter z Hollywood Nie zgadzając się, czy pracownikowi rozrywki można wnieść roszczenie o naruszenie umowy w wyniku zaangażowania się w strajk solidarnościowy, przyjmują do wiadomości, że uczestnicząc w strajku, osoby te mogą podlegać tymczasowym lub trwałym zmianom w zatrudnieniu. W okolicznościach.

Stowarzyszenia rekreacyjne zaczęły doradzać członkom ich praw i obowiązków. Sugerują, jak pracownicy powinni postępować w obliczu potencjalnego kryzysu pikiet, jeśli WGA rozpocznie strajk po zamknięciu umowy w poniedziałek wieczorem:

Gildia Reżyserów Ameryki: Przewodniczący DGA Lesli Linka Glatter i Krajowy Dyrektor Wykonawczy Russell Hollander powiedzieli członkom w dyrektywie wydanej 18 kwietnia, że ​​nikt nie może ich zmusić do pracy w przypadku strajku WGA. Mogą jednak wystąpić konsekwencje, jeśli nie wykonają wcześniej uzgodnionych usług: „Jeśli jako osoba fizyczna przekroczysz linię pikiety i odmówisz świadczenia usług objętych ubezpieczeniem DGA, Twój pracodawca ma prawo Cię zastąpić; „Jeśli masz indywidualną umowę o świadczenie usług, możesz podlegać roszczeniom z tytułu naruszenia umowy”, powiedzieli Clatter i Hollander. Sama Gildia musi w umowie zapewnić pracodawcom, że „nasi członkowie będą nadal świadczyć usługi objęte DGA w okresie obowiązywania umowy umowa podstawowa”.

READ  Warriors przeżywają faul De'Aarona Foxa, nieżyjącego już Stephena Curry'ego w thrillerze Game 4, aby zremisować Kings 2-2

IATSE: W komunikacie skierowanym do amerykańskich członków IATSE z 28 kwietnia, Matthew Loeb, międzynarodowy prezes grupy, zauważył, że kilka jej głównych umów (w tym umowa podstawowa obejmująca ponad 40 000 członków z Zachodniego Wybrzeża i umowa USA 829) „nie zabraniają wyraźnie pracownikom ”. od przestrzegania zgodnych z prawem linii pikiet”, więc pracownicy „zachowują prawo do przestrzegania zgodnych z prawem linii pikiet”. Inne (takie jak Area Standard Agreement obejmujące około 20 000 pracowników poza Los Angeles i Nowym Jorkiem oraz kilka lokalnych umów w Nowym Jorku) „wyraźnie” zezwalają pracownikom na honorowanie legalnych pikiet. Ostrzeżenie? Pracodawcy mogą „tymczasowo zastąpić” pracowników, którzy zdecydują się nie przekraczać tych linii pikiet. Jeśli nie ma „ważnych powodów biznesowych”, które nie mają nic wspólnego z decyzją pracowników o rozpoczęciu strajku, nie mogą przerwać pracy, argumentował Loeb.

SAG-AFTRA: Stowarzyszenie Artystów Członkowie poinstruowani 30 kwietnia „kontynuować prace” nad dowolnym projektem będącym w produkcji podczas ewentualnego strajku WGA. Jeśli aktor zdecyduje się nie zgłaszać się do pracy, do której był wcześniej zobowiązany, związek zawodowy kontynuował: „możesz mieć naruszenie roszczeń kontraktowych lub zostać zwolniony przez producenta”. Jako powód sugestii związek podał klauzulę „bez strajku” i indywidualne umowy o świadczenie usług dla pracowników. Aby wesprzeć pisarzy, SAG-AFTRA poradziła członkom, aby szli wzdłuż linii pikiet lub publikowali w mediach społecznościowych poza godzinami pracy (takimi jak przerwy na lunch). Związek zalecił również członkom, aby nie podejmowali się prac pisarskich objętych WGA podczas strajku: „Nie powinieneś pisać niczego, co zwykle piszą uderzający pisarze WGA” – powiedziała gildia.

Kierowca lokalny 399: Kilkakrotnie powiedział członkom lokalnego Los Angeles, że „kierowcy nie będą przekraczać linii pikiet”. W konsultacji Wysłane do członków 1 maja, związek stwierdził, że jeśli WGA rozpocznie strajk, członkowie komórki nr 399 nie będą mogli dołączyć do pikiety i że zgłoszą się do pracy, jeśli w miejscu pracy nie będzie pikiety. Jednak związek powiedział członkom, że jeśli istnieje fizyczna linia, „jesteś chroniony, jeśli zdecydujesz się nie przekraczać żadnej aktywnej linii pikiety WGA”, ze względu na postanowienia wielu umów Teamsters, które chronią pracowników przed dyscypliną. Szanuj taką linię.

READ  Strajk scenarzystów zamyka nocne programy po niepowodzeniu rozmów WGA ze studiami – Deadline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *