Zasmakuj w bibliotece w SP w Giżycach

W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach uroczyście podsumowaliśmy          20 maja 2020 r. obchody XVII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

W tej ogólnopolskiej akcji, promującej czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy, uczestniczą chętne biblioteki różnych typów. Nasza szkoła aktywnie włączyła się do tych obchodów. Co roku świętujemy w tym samym czasie, ale zmienia się hasło. Tegoroczne brzmiało: „Zasmakuj w bibliotece.”

W ramach szkolnych działań zaprosiliśmy uczniów do różnych aktywności i korzystania        z propozycji, które pojawiały się w zdalnych wiadomościach. Były to m.in. biblioteczne ciekawostki, wirtualne spacery i wycieczki, zabawy literackie i konkursy. Uczniowie dzielili się swoimi odkryciami czytelniczymi z ostatnich miesięcy. Podawali autora i tytuł książki, którą polecali koleżankom i kolegom. Uzasadniali swe wybory. Wykonali plakaty i inne prace plastyczne, zachęcające do odwiedzania szkolnej biblioteki pt.: „Biblioteka na Was czeka.” Aktywnie uczestniczyli w konkursie: MÓJ PRZYJACIEL Z KSIĄŻKI. Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia, podczas których powstały z materiałów recyklingowych – MOLE KSIĄŻKOWE.

Listami gratulacyjnymi dyrektora szkoły nagrodzono najbardziej zaangażowanych. W galerii prac zamieszamy tylko wybrane prace z uwagi na ich liczebność, lecz zapewniamy, że na szkolnych gazetkach ukażą się wszystkie wytwory.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek otrzymaliśmy przepiękne życzenia i ciepłe słowa otuchy od uczniów i rodziców. To bardzo radosne i motywujące w czasach, gdy nie możemy być z naszymi czytelnikami, na co dzień. Za życzenia i pamięć gorąco dziękujemy.

Słowa uznania dla wszystkich, którzy przysłali nam wykonane podczas zdalnej nauki prace. Świadczą one, że uczniowie nie tylko lubią czytać lektury, ale również je promują. Sięgajmy po dobre książki, pamiętając o tym, że: „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”.

Życzymy radości i satysfakcji z czytania. Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Opiekunom POW w Giżycach za owocną współpracę.

dyrektor szkoły – Krystyna Wilczek

 organizatorzy: Izabela Kubiak – opiekun SU

i Małgorzata Orzeszek – bibliotekarz

.