Zasnął w samochodzie i ukradli mu telefon. Kryminalni już go odzyskali

0
172

Policjanci z Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego odzyskali skradziony telefon należący do mieszkańca gminy Sochaczew. Telefon zniknął, gdy jego właściciel zasnął podczas spotkania towarzyskiego, które odbywało się w samochodzie. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do sochaczewskiej komendy przyszedł młody mężczyzna, który zgłosił kradzież telefonu. W trakcie czynności ustalono, że zgłaszający wraz ze znajomymi zorganizowali sobie w samochodzie spotkanie towarzyskie w trakcie którego spożywano alkohol. W imprezie brało udział wiele osób, a towarzystwo się wymieniało. W pewnym momencie 24–latek zasnął, a gdy rano obudził się w aucie, telefonu już nie było.

Dzięki szybkim ustaleniom operacyjnym wyszło na jaw, że sprawcą kradzieży jest 17–letni znajomy zgłaszającego, który był w samochodzie przez krótką chwilę. Po zabraniu telefonu wyłączył go, wyrzucił kartę SIM i ukrył w domu swojej dziewczyny. Smartfon został odzyskany i wrócił do właściciela.

17–letni mieszkaniec gminy Sochaczew usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do jej popełnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.