Zaśpiewała z „MAZOWSZEM”

0
61

Jesienią 2019 roku odbył się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Konkurs organizowany był przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a jego zasadniczym celem było upamiętnienie legendarnego wokalisty zespołu Stanisława Jopka.

Konkurs przebiegał dwuetapowo i podzielony był na kategorie wiekowe: 9-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26+. Pierwszy etap odbył się na początku października w 16 województwach. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwym repertuarem zespołu „Mazowsze” i przygotować dwa utwory do prezentacji podczas przesłuchań. Z każdego województwa jedna osoba – laureat pierwszego miejsca w każdej kategorii wiekowej zaproszony był do udziału w drugim etapie, który odbywał się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.

Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej 9-14 lat w województwie mazowieckim I MIEJSCE zajęła mieszkanka gminy Teresin, uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego 9-letnia JULIA KOŁODZIEJAK, a w kategorii 15-19 lat I MIEJSCE mieszkanka Sochaczewa KAROLINA JĘDRZEJEWSKA.

Laureatki zostały zaproszone na kilka dni do Otrębus, gdzie uczestniczyły w II etapie konkursu, rywalizując z najlepszymi wokalistami z całej Polski. W II etapie przesłuchań laureaci trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej zaproszeni byli do udziału w koncercie galowym z orkiestrą, baletem i chórem zespołu „Mazowsze”. Spośród blisko 600 uczestników, którzy zgłosili się do konkursu w całej Polsce, jury w drugim etapie wyłoniło zwycięską jedenastkę i przyznało wyróżnienia. Miło nam poinformować, że KAROLINA JĘDRZEJEWSKA I JULIA KOŁODZIEJAK otrzymały WYRÓŻNIENIA. Ponadto JULIA KOŁODZIEJAK wywalczyła NAGRODĘ SPECJALNĄ DYREKTORA ZESPOŁU MAZOWSZE – zaproszenie do udziału w koncercie galowym wraz z zespołem ”Mazowsze”, który odbył się w sobotę 26 października. Julia otrzymała również nagrodę prezydenta Pruszkowa dla najmłodszego uczestnika konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

.