Zatrzymał włamywacza choć był po służbie

0
46

policja ikona

Policjant Wydziału Kryminalnego sochaczewskiej komendy po skończonej służbie zatrzymał włamywacza. Zatrzymanemu 40-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Kryminalnego z sochaczewskiej komendy gdy wrócił po służbie nocnej do domu dowiedział się od znajomego, że do jednej z posesji  na ulicy gdzie mieszka najprawdopodobniej ktoś się włamał i okrada dom. Policjant bez wahania pobiegł we wskazanym kierunku. Informacja okazała się prawdziwa. Funkcjonariusz zatrzymał 40-letniego mieszkańca gminy Teresin, gdy ten wychodził już z łupem. Policjant natychmiast poinformował o zdarzeniu dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce patrol. Sprawcę przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymany mężczyzna, już wcześniej dokonał podobnego przestępstwa.

Teraz włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie do którego doszło i nienaganna postawa policjanta pokazuje, że tak naprawdę na służbie jest się całą dobę. Naszemu koledze gratulujemy właściwej postawy.

Autor: st. sierż. Agnieszka Dzik/AC