Zatrzymani za posiadanie narkotyków

0
134

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Za posiadanie środków odurzających odpowie 27–letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę, a w jego domu znaleziono kolejne porcje zielonego suszu i grzyby halucynogenne.

W nocy z 21/22 kwietnia policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego w miejscowości Kożuszki Parcel zauważyli zaparkowaną Mazdę w której siedział młody mężczyzna, jak się później okazało, 27–letni mieszkaniec gminy Sochaczew.

Mężczyzna zdenerwował się na widok policjantów. Próbował uciekać, ale został szybko obezwładniony przez funkcjonariuszy. Za paskiem spodni mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W trakcie przeszukania w domu 27–latka policjanci znaleźli ponad 23 gramy marihuany i blisko 140 grzybów halucynogennych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

.

.

.

Kolejne zatrzymania

Sochaczewscy policjanci cały czas zwalczają przestępczość narkotykową. Tylko w ten weekend zatrzymano cztery osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające.

W piątek policjantki z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego zauważyły mężczyznę stojącego na parkingu przy ulicy Warszawskiej. Mieszkaniec gminy Sochaczew na widok umundurowanych funkcjonariuszek odrzucił plastikowy pojemnik. Po sprawdzeniu zawartości okazało się, że w środku znajduje się 5 torebek z zawartością białego proszku. Przy mężczyźnie znaleziono również pojemnik z suszem roślinnym. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do sochaczewskiej komendy. Trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut posiadanie środków odurzających.

W sobotę policjanci z sochaczewskiej komendy dostali informację o kolizji do której doszło przy ulicy Pokoju. Ustalili, że młoda mieszkanka Żyrardowa kierowała pojazdem marki Toyota Yaris znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1 promila. Kobieta doprowadziła do kolizji z zaparkowanym Audi A4, nigdy nie posiadała prawa jazdy, a pojazd który prowadziła nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie wykonywanych czynności w portfelu kobiety znaleziono torebkę z zielonym suszem. Młodą żyrardowiankę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Usłyszała już zarzuty kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, a także posiadania środków odurzających.

Kolejny zatrzymany to 29–letni mieszkaniec Sochaczewa. Policjanci zauważyli go na ulicy Toruńskiej, gdy spożywał alkohol w miejscu publicznym. Podczas legitymowania znaleziono przy nim szklaną fifkę i torebkę z zielonym suszem. On również został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie teraz za posiadanie środków odurzających.

Policjanci przypominają, że posiadanie nawet małej ilości środków odurzających jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.