Zatrzymani sprawcy rozboju na obywatelu Ukrainy

0
56

Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Sochaczewa, którzy dokonali rozboju na obywatelu Ukrainy. Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 25/26 września 2016 roku na ulicy Żeromskiego w Sochaczewie doszło do rozboju na młodym mężczyźnie. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 21-letni obywatel Ukrainy spożywał alkohol z przypadkowo poznaną kobietą i jej dwoma kolegami. W pewnym momencie mężczyźni pobili i okradli obcokrajowca, który stracił dokumenty, telefon i pieniądze.

Bardzo szybko udało się ustalić, że sprawcami rozboju są dwaj mieszkańcy Sochaczewa. Obydwaj zostali zatrzymani. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 40-letniego sochaczewianina, znaleziono telefon komórkowy należący do obywatela Ukrainy.

Obydwaj sprawcy usłyszeli zarzut rozboju. Przestępstwo jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, postanowił zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Sochaczew