Zatrzymani za posiadanie …

0
54

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali sześć osób za posiadanie środków odurzających. Najmłodszy z nich miał 14 lat. Przypominamy, że przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują za to przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło 15 maja na ulicy Sienkiewicza. Policjanci znaleźli przy 28 – letnim mieszkańcy Sochaczewa papierowe zawiniątko w którym był marihuana.

Dzień później w do policyjnego aresztu trafił kolejny zatrzymany, 23–letni mieszkaniec Wiskitek. Funkcjonariusze kontrolowali jego pojazd na ulicy Warszawskiej. Przy młodym mężczyźnie znaleźli foliową torebkę z amfetaminą.

Tego samego dnia mundurowi kontrolowali pojazd marki Daewoo Lanos w którym siedzieli dwaj mężczyźni w wieku 46 i 29 lat. Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy nich torebki z białym proszkiem.

Dzielnicowi zatrzymali również 14–latka, który był sprawcą kradzieży dętki rowerowej w jednym ze sklepów w al. 600 – lecia. Nieletni marihuanę ukrył w portfelu, a papierosy w bieliźnie.

W ubiegłą sobotę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. W pewnym momencie 20–letni pasażer próbował odrzucić pudełko z zawartością marihuany. Młody mieszkaniec Sochaczewa został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że w Polsce posiadanie narkotyków jest zabronione. Przepisy karne ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują za to przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy z zatrzymanych będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.