Zatrzymano kolejnego „hurtownika”. Miał 175 g amfetaminy

0
67

Kryminalni zabezpieczyli 175 gramów amfetaminy znalezione w samochodach mieszkańca Sochaczewa. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Grozi mu do 10 lat za kratkami.

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego ustalili, że 38–letni mieszkaniec Sochaczewa posiada znaczną ilość środków odurzających. Ponadto, był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Kryminalni przystąpili do realizacji pod koniec ubiegłego tygodnia.

Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania, w kieszeni bocznej Mercedesa należącego do zatrzymanego znaleziono dwie duże torebki z białym proszkiem.

Drugie auto należące do 38–latka było zaparkowane kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania, operacyjni znaleźli pod wycieraczką kolejną torebkę z białym proszkiem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni przystąpili do ważenia i wstępnej identyfikacji zabezpieczonej substancji. Okazało się, że jest to amfetamina o łącznej wadze 175 gramów.

Sochaczewianin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

mł. asp. Agnieszka Dzik