Zawód dla Ciebie – Technik hotelarstwa w Iwaszkiewiczu

Jeśli szukasz zawodu na czasie, marzy Ci się kontakt ze „światem”, lubisz wyzwania i podróże – wybierz zawód hotelarza! Nasza szkoła dobrze przygotuje Cię do obsługi gości hotelowych i sprzedaży usług hotelarskich. W naszej nowoczesnej i świetnie wyposażonej pracowni obsługi konsumenta nauczysz się między innymi sztuki kelnerskiej i barmańskiej, poznasz zasady organizacji przyjęć,  bankietów. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Rozwój turystyki w Polsce i na świecie oraz powstawanie nowych hoteli stwarza nowe, interesujące miejsca pracy. Zawód hotelarza powinny wybrać osoby, które są zainteresowane pracą w nowoczesnych obiektach  hotelarskich w Polsce i za granicą, lubią pracę z ludźmi, cenią różnorodność i wyzwania, są ciekawe świata, chcą awansować i  rozwijać się, W naszym 5 letnim technikum kształcącym przyszłych techników hotelarstwa zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe w zawodzie liczącym się na rynku pracy, a jeśli będziesz kontynuował dalszą naukę na studiach będzie Ci dużo łatwiej..

W programie nauczania są przedmioty ogólnokształcące oraz zawodowe z zakresu podstaw i organizacji hotelarstwa, działalności recepcji, usług dodatkowych, marketingu, usług żywieniowych, obsługi konsumenta, obsługi informatycznej w hotelarstwie, a także język angielski w hotelarstwie. Praktyka organizowana jest przez szkołę w atrakcyjnych hotelach na terenie Warszawy i okolic .

Czego uczy się w szkole technik hotelarstwa w ramach przedmiotów teoretycznych i praktycznych?

v  prowadzenia działalności promocyjnej oraz sprzedaży usług hotelarskich;

v  wykonywania prac związanych z obsługą gości w recepcji;

v  rezerwowania usług hotelarskich

v  przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości;

v  przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie;

v  przyjmowania i realizacji zamówień na usługi hotelarskie;

v  organizowania usług dodatkowych w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

v  przygotowania imprez okolicznościowych i konferencji,

v  przygotowywania i dekoracji potraw oraz napojów,

v  nakrywania i dekorowania stołów,

v  języka angielskiego w hotelarstwie.

v  aktywnego zachowania się na rynku pracy i prowadzenia własnej firmy;

v  odbywa  8-tygodniową praktykę zawodową podzieloną na dwie tury organizowaną przez szkołę w klasie III i IV w renomowanych w prestiżowych  hotelach w Warszawie m.in. Sheraton, Bristol, Westin, Novotel, MercureRadisson Blu Sobieski , Radisson Blu Centrum.

Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym – język angielski

Oprócz praktyk zawodowych uczeń technikum hotelarstwa zdobędzie dodatkowe doświadczenie zawodowe biorąc udział w innowacji pedagogicznej „ INFORMACJA TURYSTYCZNA” która mają na celu przygotowanie do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w formie małego biura turystycznego, weryfikacji własnych planów zawodowych i  edukacyjnych oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Jakie kwalifikacje uzyskuje technik hotelarstwa?

 

v  HGT.03 – Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie(Egzamin pod koniec II semestru klasy trzeciej).

v  HGT.06 – Realizacja usług w recepcji (Egzamin pod koniec I semestru klasy piątej).

 

Po zdaniu egzaminu z obu kwalifikacji i ukończeniu szkoły uzyskasz tytuł zawodowy – technik hotelarstwa. Po uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz zdaniu egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych otrzymasz świadectwo dojrzałości.

Egzamin zawodowy jest dla ucznia technikum obowiązkowy. Nie przystąpienie do egzaminu oznaczać będzie brak promocji do klasy programowo wyższej. Uczeń, który  w technikum uzyska kwalifikacje zawodowe będzie z kolei korzystał z preferencji na maturze – nie musi zdawać przedmiotu dodatkowego.

Co dalej…?

Uzyskując tytuł zawodowy technika hotelarstwa będziesz miał możliwość zatrudnienia na różnych stanowiskach nie tylko w hotelarstwie, ale również w turystyce i gastronomii min. na stanowiskach recepcyjnych, przy rezerwacji usług hotelarskich, przy obsłudze konsumenta, organizacji imprez okolicznościowych. Przed Tobą możliwość podjęcia pracy w hotelach, pensjonatach, hostelach, motelach, ośrodkach wypoczynkowych,, zakładach uzdrowiskowych, firmach cateringowych , restauracjach, kawiarniach.

 

Możesz również spróbować swoich sił zakładając własną działalność gospodarczą w branży  usług hotelarskich.  Jako absolwent technikum możesz także kontynuować i doskonalić swoje kwalifikacje w ramach studiów licencjackich i magisterskich min. w Wyższych Szkołach Gastronomii, Hotelarstwa i Turystyki, studiując nowoczesne zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, hotelarstwo i turystykę lub realizować własną ścieżkę kariery zawodowej w wybranej specjalności.

Serdecznie zapraszamy do nauki w zawodzie technik hotelarstwa w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie w roku szkolnym 2020/2021