Zawodowa przyszłość zaczyna się w Teresinie

0
37

W dobie utrudnień generowanych przez korona wirusa cierpi wiele obszarów gospodarki, w tym obszar edukacji zawodowej oraz promocji oferty kształcenia szkół ponadpodstawowych. Dotychczasowe modele promocyjne opierały się na wizytach przedstawicieli szkół średnich w szkołach podstawowych podczas których uczniowie byli zapoznawani z ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych oraz zapraszano ich na dni otwarte placówek gdzie młodzi uczniowie stojący przed wyborem dalszej ścieżki kariery zawodowej poznawali szkoły i ich zaplecza socjalne i edukacyjne.

Tegoroczna promocja szkół w związku z obostrzeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego COVID-19 siłą rzeczy nie może zostać przeprowadzona w dotychczasowych standardach. – Poszukując alternatywy na rozwiązanie problemu Zespół szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego wspólnie z Przemysłową Akademią Rozwoju, która wdraża i rozwija program Agencji Rozwoju Przemysłu #KadryDlaPrzemysłu opracowali unikatowe e-rozwiązanie pozwalające promować ofertę edukacyjną szkoły oraz kształcenie techniczne i branżowe we wszystkich szkołach podstawowych powiatu Sochaczewskiego w jednym czasie – mówi Ewa Odolczyk, dyrektor szkoły w Teresinie – Z jednej strony chcemy zaprezentować uczniom ofertę kształcenia szkoły w Teresinie, z drugiej przedstawić symulacje ścieżki rozwoju kariery zawodowej przy współpracy z Przedsiębiorcami współpracującymi ze szkołą w ramach staży i praktyk – dodaje.

Wraz z początkiem maja rodzice oraz uczniowie szkół podstawowych stojący przed wyborem szkoły ponadpodstawowej mają możliwość wzięcia udziału w pilotażowym e-wydarzeniu „Zawodowa Przyszłość Zaczyna Się U Nas – ZS TERSIN”, w którym czeka na nich seria webinarów z przedsiębiorcami, którzy opowiedzą na jaką pracę mogą liczyć uczniowie po ukończeniu szkoły w danym kierunku oraz jak będą wyglądały ich praktyki i staże, jeśli zdecydują się na dalsze kształcenia w jednym z kierunków kształcenia zaproponowanych przez Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie. Komplementarnie do webinarów uczniowie otrzymają dostęp do platformy elearningowej Młody-Przemysł, gdzie czekała będzie na nich szczegółowa oferta kształcenia, opisy kierunków oraz wspomniane webinaria z 11 Przedsiębiorcami takimi jak LOT AMS, KOLEJE MAZOWIECKIE, ZWIĄZEK MIĘDZYNARODOWYCH PRZEWOŹNIKÓW DROGOWYCH, A&B TORNERIA, BENEPOL, C.H. ROBINSON, WUZETEM, MFO, LOREAL, POLSKIE MŁYNY, DAWTONA na których eksperci z branży będą opowiadać o specyfice branży w której działają, jakie zawody pojawiają się w ich spółkach, jak wygląda praca oraz na jakie benefity i przywileje mogą liczyć uczniowie po zakończeniu szkoły w danym kierunku.

Co zrobić aby dołączyć do e-wydarzenia? 

Na to pytanie odpowiada Kamil Kamiński, project manager z Przemysłowej Akademii Rozwoju. – Aby dołączyć do e-wydarzenia wystarczy odszukać na facebooku grupę o nazwie „ZAWODOWA PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ U NAS! – ZS TERESIN”. To tutaj znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące grupy współpracujących ze szkołą przedsiębiorców, ofercie kształcenia oraz instrukcję logowania i obsługi platformy do edukacji zawodowej i promocji szkolnictwa technicznego oraz branżowego www.mlody-przemysl.pl Serdecznie zachęcam do zapoznania się z informacjami – wyjaśnia – Zespół Szkół w Teresinie jest jedną z czołowych placówek oświatowych w Polsce, z którą łączy nas bardzo dynamiczna i rozwojowa współpraca. Przedsiębiorcom zależy na dobrze wykwalifikowanej kadrze pracowników, a kształcenie w teresińskiej szkole i jej oferta edukacyjna, oraz podejście tutejszej społeczności na czele z dyrekcją szkoły bardzo sprzyja takim oczekiwaniom i ułatwia optymistycznie patrzeć w zawodową przyszłość – podkreśla Kamil Kamiński.

Warto więc bliżej przypatrzeć się temu przedsięwzięciu, szczególnie ośmioklasistów i ich rodziców oraz opiekunów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu oraz ofertą i bazą Zespołu Szkół w Teresinie. Wiadomo, iż na razie, w dobie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa trudno jest o bezpośrednią wizytę w placówce, stąd zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.zsteresin.powiatsochaczew.pl lub www.mlody-przemysl.pl lub poprzez kontakt telefoniczny ze szkołą – numer 46 86 13 813 albo e-mail: zsteresin@gmail.com Śmiało można powiedzieć, iż zawodowa przyszłość zaczyna się w Teresinie.