Zawody Sportowo- Pożarnicze Wyszogród 2016

0
58

zawody

W niedzielę 17 lipca 2016 roku, o godzinie 13.30 z siedziby OSP Wyszogród wyruszyły na Stadion LKS „STEGNY” pododdziały OSP oraz Orkiestra Dęta z Rębowa gdzie o godzinie 14.00 rozpoczęły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Na stadion przybyły liczne rzesze mieszkańców miasta i gminy oraz zaproszeni goście w osobach: Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Płocku druha Hilarego Januszczyka, przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Wyszogród Józefa Zbigniewa Boszko, Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Jana Boszko, księdza proboszcza Grzegorza Przybyłka, księdza Zenona Glicnera.
Zawody otworzył prezes MG ZOSP RP – Henryk Klusiewicz. Losowanie numerów startowych odbyło się podczas posiedzenia Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP w dniu 31 maja 2016 roku, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Płocku. Rozpoczęła się rywalizacja ośmiu drużyn OSP z terenu gminy. Pierwszą konkurencją była sztafeta z przeszkodami na dystansie 350 metrów, którą wygrali druhowie ochotnicy z Wyszogrodu o trzy sekundy wyprzedzając Rębowo oraz o siedem sekund Grodkowo.
Druga konkurencja – tzw. „bojówka” polegała na rozwinięciu dwóch linii i podaniu wody. Tę konkurencję wygrała ekipa z Rębowa wyprzedzając Wyszogród i Rakowo. Należy nadmienić, iż druhowie z Rębowa z czasem 46, 61 sekund pobili rekord dotychczasowych występów na zawodach – serdecznie gratulujemy.
Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Wyszogród
2 miejsce OSP Rębowo
3 miejsce OSP Rakowo
4 miejsce OSP Drwały
5 miejsce OSP Grodkowo
6 miejsce OSP Słomin
7 miejsce OSP Bolino
8 miejsce OSP Kobylniki
Nagrody finansowe ufundował Starosta Płocki Mariusz Bieniek.
1 miejsce – nagroda rzeczowa 500 złotych oraz finansowa 300 złotych
2 miejsce – nagroda rzeczowa 500 złotych oraz finansowa 300 złotych
3 miejsce – nagroda rzeczowa 500 złotych oraz finansowa 200 złotych
Pozostałe drużyny oraz Orkiestra Dęta z Rębowa otrzymały nagrody finansowe w wysokości po 200 złotych.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a pierwsze trzy drużyny okazałe puchary ufundowane przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka.
Puchary ufundowali również: przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród Józef Zbigniew Boszko dla drużyny OSP Drwały oraz Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko za zajęcie pierwszego miejsca.
Po zawodach uczestnicy mogli posilić się tradycyjną, pyszną grochówką od Zarządu Miejsko – Gminnego Oddziału Związku OSP RP w Wyszogrodzie.
W trakcie zawodów mieszkańcom i przybyłym gościom czas umilała Orkiestra Dęta z Rębowa.
Zarząd Miejsko – Gminny Związku OSP RP składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i organizacji gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, a w szczególności: Mariuszowi Bieńkowi – Staroście Płockiemu za ufundowanie pucharów oraz nagród rzeczowych i finansowych, Janowi Boszko – Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród za ufundowanie pucharu, Zbigniewowi Boszko – przewodniczącemu Rady Gminy i Miasta Wyszogród za ufundowanie pucharu, Hilaremu Januszczykowi – prezesowi Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Płocku oraz Annie Kossakowskiej – sekretarz Urzędu za pomoc w organizacji zawodów, Maciejowi Bielickiemu – prezesowi Zarządu Spółdzielni Fresh Market za pomoc w organizacji zawodów poprzez wykonanie niezbędnych prac porządkowych na stadionie LKS „Stegny”, Piotrowi Głowackiemu – naczelnikowi OSP w Wyszogrodzie za przygotowanie i wyznaczenie toru przeszkód sztafety i części bojowej, Andrzejowi Kopka za ufundowanie bułek, Bożenie Szeligowskiej za ugotowanie pysznej grochówki.

GALERIA

http://www.wyszogrod.pl/