Zawody w Teresinie

0
37

27 stycznia 2016 r. w Teresinie odbył się turniej mini piłki ręcznej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora SP w Teresinie.
Na starcie stanęły cztery drużyny w kategorii dziewcząt: Teresin, Babice, Jaktorów i Iłów. Grano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsze okazały się dziewczęta z Iłowa wygrywając wszystkie spotkania: w pierwszym meczu z Babicami wygraliśmy 9: 3. Z drugą bardzo trudną drużyną z Jaktorowa, 10: 8 mimo iż przegrywaliśmy już 3: 6 udało się pokonać tak wspaniałą drużynę. Ostatnie spotkanie było już formalnością i wygraną dla naszego zespołu 5:3. Nagrodę indywidualną otrzymała Ola Kowalczyk, a jednocześnie została królem strzelców całego turnieju mając na swoim koncie 12 bramek strzelonych.
W kategorii chłopców na starcie stanęło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy: W grupie A znalazły się Babice, Teresin, Podkowa Leśna. W grupie B Michałowice, Iłów, Jaktorów. Niestety nasza drużyna przegrała oba spotkania w grupie i pozostało nam grać o miejsca 5 z Babicami. I w tym ostatnim spotkaniu chłopcy przypomnieli sobie jak należy grać i wygrali 4: 3 zajmując 5 miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Iłów był Dawid Szczepanik, który rzucił 12 bramek w całych zawodach. Turniej stał na wysokim poziomie i był bardzo dobrze zorganizowany. Gratulujemy uczniom i trenerowi Mariuszowi Pakule.

Marzena Ryfa-Kowalczyk

Szkoła Podstawowa w Iłowie