Zbieramy dalej

0
102

Najprawdopodobniej już 11 lutego chory na hiperinsulinizm Mikołaj Rokicki, na rzecz którego prowadzone były pod koniec ubiegłego roku zbiórki charytatywne, będzie miał przeprowadzoną specjalistyczną operację w Niemczech. Cały czas trwa również walka o powrót do sprawności Mai Kapłon, wokalistki, którą czeka skomplikowana operacja kręgosłupa.

Jak przekazała nam mama Mikołaja Anna Rokicka, 7 stycznia otrzymali wyczekiwaną wiadomość od niemieckich lekarzy.

29 stycznia  rano mamy stawić się w Berlinie. Tam będzie przeprowadzone badanie PET (pozytonowej tomografii emisyjnej, oceni ona stopień zaawansowania zmian – przyp. red.). Następnego dnia jedziemy do kliniki w Greifswaldzie, gdzie prowadzona będzie dalsza diagnostyka. Najważniejsze jednak, że mamy już wyznaczony termin operacji – mówi.

Rodzina chłopca nie ukrywa swojej radości. W nowy rok wchodzą pełni nadziei i nowej energii. To, że ich historia zbliża się do szczęśliwego zakończenia pokazuje, że warto podjąć trud i walczyć o to, by osoby w potrzebie mogły skorzystać z nawet na pozór nieosiągalnych sposobów na wyleczenie.

Kolejną osobą czekającą na swoją szansę jest wokalistka Maja Kapłon. Jej przypadek jest o tyle trudniejszy, że zabieg, któremu ma być poddana, wyceniono na ponad 5 mln zł (u Mikołaja w grę wchodziło 300 tys. zł). Obecnie na koncie zbiórki publicznej w portalu siepomaga.pl widnieje suma około 2,6 mln zł.

Na terenie całej Polski organizowane są wydarzenia, z których dochód wspomóc ma powrót do zdrowia Mai. Wielkim sukcesem zakończył się reklamowany przez naszą redakcję koncert w warszawskim domu kultury Dorożkarnia 4 stycznia. Jak powiedziała nam jego organizatorka – sochaczewianka Agnieszka Pakoca, zebrano łącznie blisko 7.900 zł, a koncertowa skarbonka nadal działa. W czwartek 9 stycznia organizatorka imprezy odwiedziła Maję i przekazała puszkę z datkami. Agnieszka Pakoca, zachęcana przez uczestników wydarzenia, nie wyklucza drugiej edycji koncertu dla chorej artystki.

Koncert na rzecz Mai odbędzie się także 24 stycznia w warszawskim klubie Stodoła. Udział wezmą w nim m. in. Michał Szpak, Aleksander Milwiw-Baron oraz wielu finalistów programu The Voice of Poland (bilety nabyć można na stronach stodoła.pl i ticketclub.pl). Wcześniejsze wydarzenia odbywały się nie tylko w stolicy ale też w Krakowie, Błoniu, Żyrardowie i wielu innych ośrodkach. Leczenie artystki wspomogły też wygrane w teleturniejach Familiada, Koło Fortuny, liczne kiermasze, cały czas trwają licytacje w internecie. Swoją cegiełkę dołożyli też uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Podczas koncertu bożonarodzeniowego do puszek udało im się zebrać 2,6 tys. zł. Motywacji do zbierania pieniędzy z pewnością nie brakuje. Liczymy na to, że w tym roku kolejny raz będziemy mogli napisać o zakończonej sukcesem akcji. Tymczasem zachęcamy do wspierania Mai nawet najdrobniejszymi sumami. Link do zbiórki – https://www.siepomaga.pl/maja-kaplon

.