Zderzenie Fiata i Audi w Topołowej

9 marca, o godzinie 19:18, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 434 kilometrze drogi nr 92 w miejscowości Topołowa (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Fiat i Audi. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. Kierowca pierwszego auta wysiadł o własnych siłach, zaś drugi pozostawał w rozbitym samochodzie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do poszkodowanego kierowcy Audi przy pomocy narzędzi hydraulicznych, a następnie jego ewakuacji z wraku na noszach typu deska. Osobom poszkodowanym ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłym zespołom ratownictwa medycznego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 9 strażaków OSP zakończono o godzinie 21:58.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia OSP Paprotnia

.

.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego w Topołowej

9 marca wieczorem w Topołowej doszło do wypadku drogowego. 

Policjanci wstępnie ustalili, że 35-letni kierujący pojazdem marki Fiat Fiorino zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem Audi A4. Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Sochaczewie. Kierujący Fiatem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W związku z utrudnieniami w ruchu wprowadzono objazdy. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

KPP Sochaczew