Zderzenie Mitsubishi i Volkswagena

11 maja, o godzinie 15:40, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 438. kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Seroki-Wieś (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP wraz z jej dowódcą oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowa i Paprotni.

Po dojeździe na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Mitsubishi oraz Volkswagen. Pierwszy z pojazdów znajdował się w przydrożnym rowie po lewej stronie drogi w kierunku Warszawy. Drugi pozostawał na środku jezdni blokując ruch pojazdów. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby – wszystkie opuściły rozbite auta o własnych siłach i w chwili przybycia zastępów straży pożarnej znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączenia akumulatorów w rozbitych pojazdach. Na czas prowadzonych działań droga w miejscu zdarzenia pozostawała zablokowana w obu kierunkach.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Paprotnia