Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym

6 października, kilka minut po godzinie 15, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 77. kilometrze drogi krajowej nr 50 w Janowie (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy Renault oraz motocykl Yamaha. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący jednośladem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyźnie ustabilizowano kołnierzem ortopedycznym szyjny odcinek kręgosłupa, unieruchomiono na noszach typu deska oraz przeprowadzono badanie urazowe. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 17:00.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek