Zdolni uczniowie z Zespołu Szkół w Erminowie

0
85

1 marca w kramnicach miejskich odbył się  Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Uczniowie z Zespołu Szkół w Erminowie byli wśród uczestników. 

VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Uczniowie Zespołu Szkół w Erminowie brali udział w eliminacjach, które odbyły się 29 lutego, następnie uczniowie znaleźli się wśród 226 uczestników festiwalu.

– Jest to największy tego typu festiwal w naszym powiecie, a jego idee są bliskie sercu każdego Polaka. Młodzi ludzie recytują wiersze i prezentują poezję śpiewaną, opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm oraz bohaterów II wojny światowej. (…) W odpowiedzi na zaproszenie organizatora i pomysłodawcy festiwalu, radnego Daniela Janiaka, czworo naszych uczniów przygotowało pieśni oraz recytację wiersza patriotycznego. Już sam udział w tak prestiżowym festiwalu stanowi wyróżnienie dla wszystkich uczestników, którzy współtworzą festiwal, wkładając swój talent i zaangażowanie podkreślają wagę tego wydarzenia. 

Dlatego gratulujemy naszym uczniom: Erykowi Gmurczykowi, Roksanie Dobrołęckiej, Piotrowi Radomskiemu oraz Bartłomiejowi Rutkowskiemu, którzy godnie reprezentowali Zespół Szkół w Erminowie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szczególne gratulacje należą się Bartkowi, który został wyróżniony przez jury konkursowe i dostał nagrodę rzeczową.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, których praca i zdolności dają takie osiągnięcia – składają  gratulacje pracownicy szkoły.

.