Żelazowa Wola dla najmłodszych

0
50

W najbliższą niedzielę, 26 listopada zapraszamy dzieci na kolejną odsłonę cyklicznych zajęć edukacyjnych do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

O godzinie 10:30 rozpoczną się zajęcia Najmłodsi Melomani przeznaczone dla maluchów w wieku 0-2 lata. Poprzez rytmiczne śpiewanki, zabawy z chustami, kolorowymi woreczkami, czy najprostszymi instrumentami staramy się kształtować słuch dziecka, jednocześnie rozbudzając w nim muzyczną ciekawość. Kontakt z rówieśnikami na tak wczesnym etapie rozwoju ma korzystny wpływ na  budowanie więzi społecznych w przyszłości.

Na dzieci od 3 do 10 roku życia czeka Mała Akademia Chopinowska. W tę niedzielę mali studenci poszukają odpowiedzi na pytania: Dlaczego artyści nie malowali w swoich dziełach wszystkich treści dosłownie? Czy symbole mogą mieć uniwersalne znaczenie? Podczas zajęć muzycznych dzięki zabawom intuicyjno-ruchowym dzieci otworzą się na emocje przekazywane przez muzykę. Wysłuchają starannie wybranych utworów, takich jak Sceny dziecięce R. Schumanna, Kłótnia dzieci w parku M. Musorgskiego, czy Kącik dziecięcy C. Debussy’ego. Zastanowią się także dlaczego muzyka Chopina przemawia głęboko nie tylko do Polaków, ale także do ludzi z całego świata. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:00.

 

NAJMŁODSI MELOMANI

godz. 10.30 – 11:00

Koszt: 15 zł (dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej wstęp wolny)

Rodzice uczestniczą w zajęciach na podstawie biletu dziecka.

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA. PRZYRODA W SZTUCE. SZTUKA W PRZYRODZIE

godz. 11.00 – 12.30

Koszt: 15 zł / zajęcia, 45 zł / karnet na 4 zajęcia

Rodzice uczestniczą w zajęciach na podstawie biletu dziecka.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Fot. Małgorzata Kazur / NIFC