Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej z koncertem w Sochaczewie

0
44

Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi letnie propozycje dla mieszkańców oraz gości odwiedzających nasze miasto. Od 23 czerwca aż do 18 sierpnia możemy uczestniczyć w niedzielnych wieczorach muzycznych na placu Kościuszki.

Przed nami kolejny koncert w ramach II Festiwalu Folklorystycznego. W najbliższą niedzielę 7 lipca o 19.00 zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej istnieje od 1951 roku. Przez ponad pół wieku śpiewający i tańczący studenci zaprezentowali swe umiejętności przed milionem widzów niemal z całego świata. Wyjątkowa struktura zespołu składającego się z „tańczącego chóru”, „śpiewającej grupy tanecznej” oraz pełnej pasji i energii studenckiej kapeli sprawia, że każdy koncert jest odmienny, każdy dostrojony do czasów, zwyczajów, tradycji, potrzeby i wynikający z artystycznej inspiracji. W aktualnym repertuarze, obok tańców narodowych i kompozycji z różnych regionów Polski, zespół przedstawia również widowiska opisujące życie przedwojennego Lwowa i dawnej Warszawy.